Nepůjčila vám banka? Zkuste nebankovku!

Když člověk zjistí, že z nějakého důvodu potřebuje půjčit peníze, obvykle se vydá prvně do své banky, kde má svůj účet a třeba už i nějakou jinou půjčku splacenou. Jaké nemilé překvapení pak ale je, když vám ve vaší bance nepůjčí. A to třeba i přes poměrně dost vysoký příjem. To už si pak člověk logicky řekne, že když mu nepůjčí tam, kam mu chodí všechny peníze, tak už mu nepůjčí nikde. Omyl. Vzdávali byste se zbytečně brzy.

Moje banka mi nepůjčila

V první řadě můžete zkusit ještě jinou banku. Záleží hodně na důvodu, proč vám vaše banka nepůjčila. Některé z nich nemusí být důvodem pro zamítnutí žádosti někde jinde.

Ovšem jsou i takové důvody, kvůli kterým půjčku nezískáte ani v jiné bance. Může to být například nízký příjem. I když vám se může zdát, že máte příjem dostatečně vysoký, banka posuzuje i výdaje, jako počet vyživovaných osob, způsob bydlení, dopravu do zaměstnání atd. Stejně důležitým faktorem jsou registry dlužníků. Stačí, abyste se zpozdili s fakturou za telefon, nebo se nedopatřením dostali na svém účtu do nepovoleného debetu. A to ani nemluvím o tom, že jste třeba měli v minulosti problémy se splácením. V tomto případě vám banka nepůjčí už vůbec, a to ani tehdy, máte-li již vše doplaceno.

Najděte půjčku nebankovní!

Pokud vám tedy v bance nepůjčili nebo rovnou víte, že nepůjčí, a nechcete to ani zkoušet, je na čase podívat se na půjčky nebankovní.

Společností poskytujících nebankovní půjčky je na trhu opravdu spoustu. Teď záleží na tom, kolik peněz budete potřebovat a na jak dlouho.

Potřebuji málo

Jestli potřebujete v řádu několik tisíc, budete si moct opravdu vybírat. Jestliže navíc potřebujete peníze rychle a víte, že do měsíce je můžete vrátit, existují různé půjčky před výplatou, kde vám půjčí opravdu bleskově.

Máte-li nízký příjem, můžete vybírat mezi půjčkami bez dokládání příjmů. I ty nabízí spousta společností. Pokud vám vaše banka nepůjčila kvůli nějakému problému v registrech, existují i společnosti poskytující tzv. půjčky bez registru, kdy poskytovatele vaše finanční historie opravdu nezajímá.

Vybírat můžete dokonce i ve způsobu splácení. Kromě klasických měsíčních splátek existují také splátky týdenní. Další možností je nesplácet nic, ale uhradit celou půjčenou splátku plus úroky až na konci splatného období. To bývá obvykle v délce od 7 do 30 dní. Může být však i delší.

Ve většině případů můžete půjčku využít na cokoliv, takže její použití nemusíte dokládat žádnými fakturami.

Potřebuji víc

Pokud potřebujete půjčit větší obnos, i pro vás existuje nebankovní řešení. Zde je ale dobré mít dostatečně vysoký příjem. Ale i pokud ho nemáte, můžete najít řešení. Buď v podobě spoludlužníka či ručitele, nebo můžete ručit přímo nemovitostí. V tomto posledním případě by to ale chtělo více opatrnosti a dobrého právníka.