3 rady, jak a kde vybrat to nejlepší bydlení v Praze

Život v Praze má řadu nesporných výhod. Pokud bydlíte v hlavním městě, jste součástí všeho dění. Máte se rozhodně lépe, protože jste blíže ke kulturním akcím, můžete si najít hodně dobře placenou práci, stejně tak zvyšujete i šanci pro vše děti, které mohou navštěvovat renomované školy. Když ale v Praze bydlet natrvalo, tak jedině na příjemném místě a za výhodnou cenu. Připravili jsme pro vás 3 hlavní rady, kterými byste se při výběru bydlení měli řídit. Pokud je dodržíte, život v Praze vás bude bavit!

8
ilustrační foto: finep.cz

Pozor na lokalitu
Když bydlet v Praze, tak jen na místě s dobrou dopravní obslužností a s plnou občanskou vybaveností. Ano, je možné sehnat i pronájmy či koupě za nízké ceny, takové byty se ale většinou nachází někde na okrajovém sídlišti, kde není nic jiného než mohutné betonové paneláky. Nad výběrem lokality je nutné uvažovat. Velké popularitě se těší například byty Praha 5. Právě tato lokalita nabízí skvělé spojení s centrem, kompletní občanskou vybavenost a jako bonus i místa plná zeleně a bohaté možnosti sportovního vyžití.

Pozor na kvalitu a dispozice
Byt v Praze můžete koupit od soukromníka (takových nabídek je ale velice málo) či u realitní kanceláře. V tomto případě buďte velmi ostražití, protože ne vždy se dočkáte férové nabídky. Ceny nemovitostí jsou velmi nadsazené! Třetí a nejvýhodnější možností je, sledovat developerské projekty v Praze. V rámci nich je možné sehnat moderně řešené byty v atraktivních lokalitách za příjemné ceny.

Myslete na pohodlí!
Pokud kupujete byt, musíte myslet na vaše pohodlí i na budoucnost. Pokud plánujete v Praze žít s celou rodinou, nemusíte zůstávat v bytě. Skvělou volbou pro vás mohou být i řadové domy Praha. Jestliže volíte byt, přemýšlejte nad jeho uspořádáním. Každý člen rodiny musí mít své místo. Lepší je, koupit byt s garážovým stáním. O parkovací místa je v Praze nouze. Z hlediska komfortu jsou také jistě lepší byty s balkonem či terasou.

coak finep
ilustrační foto: finep.cz

Rada na závěr – realitní trh hlásí nejnižší úrokové sazby u hypoték. Pokud chcete koupit byt či dům, začněte jednat co nejdříve. Fakta o tom, proč je výhodné si hypotéku pořídit právě nyní, najdete zde.

Napsat komentář