Apple iPhone 6 překvapí mimořádným obrazem!

Pokud jste příznivcem už poměrně rozsáhlé apple rodiny,iPhone 6 by neměl zůstat bez povšimnutí. Když jsem tohoto krasavce poprvé dostala do ruky, nijak příliš nevybočoval, přesto jsem znala mnohé recenze, které říkají, že „šestka“ změnila svět.

mobile-791164_640
ilustrační foto: pixabay.com – kaboompics

Vzhledově se iPhone trochu oddálil od klasického appleovského designu a naopak se přiblížil typickému vzhledu běžných chytrých telefonů. Možná škoda, ne? Když už si apple jednou vytvořil osobitou tvář, je škoda se jí vzdávat kvůli vlivu mainstreamu. Proti zpracování ale nemám výhrady. Sice nepůsobí jako skálopevný „držák“, ale myslím, že opět odpovídá obvyklému standardu.

Zamlouvala se mi velká obrazovka, která se vyplatí zejména při surfování na internetu – jeden z mých hlavních požadavků. I tělo telefonu mělo příjemný tvar. Dobře „padl do ruky“. Líbila se mi nabídka různých pouzder, které se opět velmi hodí, protože když už si člověk pořídí takovou věcičku, nechce, aby mu hned vypadla z ruky na chodník…

Ovládání je přátelské, nezaskočí

Ovládání je přátelské. Není zcela jednoduché, ale snadno si na něj člověk zvykne. Pokud máte doma už nějaký ten apple přístroj, orientace v menu „šestky“ nebude žádný problém. Systém je poměrně rychlý. Potěšila mě zejména plynulost. Nemusíte se bát žádného zadrhávání, „zmrzlé obrazovky“ a jiných neduhů jiných chytrých telefonů. Displej má skvělou barevnost, a především – výbornou viditelnost na slunci. Většinou jsem se u smartphonů setkala s tím, že když si chci na zastávce přečíst zprávu a svítí zrovna slunce, nic si nepřečtu, i kdybych sebevíc chtěla. Obraz je také skvěle ostrý. Je tedy možné rozeznat i ty nejjemnější detaily.

Nabíjení každý den je samozřejmostí, ale to už snad ani u smartphonů není jinak. Je to daň za skvělý výkon a ten teda appleovská šestka má.

Musela jsem samozřejmě ozkoušet i telefonování a funkce s tím spojené. A víte co? Super. Prostě super. Telefon chytá skvěle signál, takže tam, kde jinde jiné telefony selhávají, šestka jede. Žádný chraplavý přenos. Samozřejmostí je možnost připojení k Wi-fi, LTE, připojení přes Bluetooth.

Skvělý fotoaparát!

Od fotoaparátu chytrých telefonů většinou neočekávám zázraky, ale iPhone 6 mě opět příjemně potěšil. 8 mexapixelů není moc, ale na kvalitě obrazu se to paradoxně neodrazilo. Fotky jsou pěkné, bez šumu. Foťák má přátelské ovládání. Lze nastavit blesk, HDR a časovač. Atraktivní efekty je možné vytvořit pomocí řady filtrů a módů – například panorama mód je téměř profesionální.

Apple iPhone 6, který jsem si půjčila z Datartu, si nelze neoblíbit. Je přátelský i k těm, co byli k Apple výrobkům zatím skeptičtí. Fanoušci Applu naopak zajásají. „Šestka“ je dalším povedeným kusem v řadě a není žádným problémem si na ni okamžitě zvyknout. Ovládání není nijak složité, menu je přehledné. Příjemným plusem je senzační obraz, jasné barvy a ostrost, a výkonný foťák.

Napsat komentář