CASE CE představuje nové modely smykem řízených a kompaktních pásových nakladačů

Letošní ročník Intermat 2015, který se konal ve francouzské Paříži, přilákal velké množství návštěvníků, kteří se ve velkém shromažďovali ve stánku značky CASE CE, který byl po celou dobu konání Intermatu plný.

kompaktlader_case_sr240
ilustrační foto: helustechnik.cz

Jedním z důvodů bylo představení úplné řady, která představila nové klíčové produkty a technologie. Jedná se o nové modely smykem řízených a kompaktních pásových nakladačů.

S čím CASE CE přichází?
Významnou novinkou, která byla představena na Intermatu 2015, bylo představení čtyř nových modelů v řadě smykem řízených nakladačů a kompaktních pásových nakladačů. Ty s sebou přinášejí devět kolových verzí a čtyři verze na pásovém podvozku. Všechny verze se vyznačují:

  • vynikajícím výkonem
  • excelentním výhledem z kabiny
  • komfortní vybavení kabiny

Dále se modely mohou pochlubit vysokou stabilitou, a to hlavně díky velkému rozvoru kol a rozmístění váhy 30% na přední a 70% na zadní nápravu.

TIER 4
Cílem nových modelů byla dosáhnout větší produktivity, nižších emisí a snížení celkových nákladů na provoz stroje. To se podařilo díky výkonnému 3.4 litrovým FPT motoru, který dosahuje finální emisní normy TIER 4. Tato technologie nabízí celkové navýšení výkonu až o 10% oproti předešlým modelům.

Nepotřebností prvků jako jsou AdBlue nebo filtr pevných částic bylo dosaženo snížení nákladů na provoz a zjednodušení údržby a servisu stroje. Mimo jiné také došlo k navýšení průtoku hydraulického oleje, a to nejen u standardního okruhu, ale také u okruhu vysoko průtokového.

Modely CASE CE
Všechny verze modelů zaručují široké možnosti využití.

  • Modely SR, kde je novinkou model SR240, jsou vybaveny radiální kinematikou.Tedy lopatou, která při pohybu vzhůru vykonává pohyb po kružnici.
  • Modely SV jsou vybaveny vertikální kinematikou, což znamená, že lopata se při pohybu vzhůru pohybuje po přímce. Novinkou je pak SV280.

 

  • Modely TR a TV, tedy pásové nakladače jsou speciálně stavěné do obtížných podmínek s měkkým nebo písčitým podložím nebo do svažitého terénu. Naopak nejsou vhodné pro provoz na tvrdých pokladech, jako jsou například beton či asfalt. Novinkou je model TR310

Všichni zástupci smykem řízených nakladačů CASE nabízejí ve svém základu lopatu. Ovšem stroje jsou doplnit i o další možné příslušenství. Jedná se například o paletizační vidle, podkopové zařízení, frézy, bourací kladiva nebo vrtáky.

Nové modely CASE CE
SR240 vyniká především vylamovací silou a krouticím momentem. Je vhodný pro zákazníky, kteří hledají stroj pro těžkou těžbu nebo na rozhrnování velkého množství materiálu. Označení SR náleží také pásovým rypadlům CASE, které se řadí mezi nejlepší na světě. Kompletně pokrývají veškeré požadavky a potřeby trhu.

SR280 se řadí mezi nejlepší ve své řadě a dosahuje výstupné výšky 2630 mm, je tak ideální volbou pro manipulaci, přepravu a nakládání do výšky. TR310 nový model s radiální kinematikou ramen, zákazník jistě ocení jeho maximální možnou nosnost a vylamovací sílu na břitu lopaty. Vynikající stabilitu a pohyb v měkkém terénu umožňují 400 mm široké pásy. Je tak skvělým pomocníkem pro zahradnictví, lesní práce nebo zemědělské podniky.

Technické údaje
 

Model SR240 SV280 TR310
Výkon (kW/k) 55/74 55/74 55/74
Objem motoru 3,4 3,4 304
Transportní hmotnost (kg) 3200 3475 3891
Doporučená nosnost (kg) 1088 1270 1406
Klopný moment (kg) 2177 2540 281

Komfort v kabině
Všechny nové modely, ale také i staré stroje se mohou pochlubit prostornou kabinou s vynikajícím výhledem, a to do všech stran. Sedadlo je výborně odpružené a ergonomicky řešené ovládání poskytují maximální pohodlí pro obsluhu stroje. Co jistě obsluha ocení je zmírnění hluku a vibrací díky novým motorům a technologiím.

Napsat komentář