Jak funguje infrasauna

Infrasauny jsou v současnosti propagovány jako ideální prostředek pro relaxaci, který si můžete užívat z pohodlí svého domova. Svými malými rozměry se hodí nejen do rozlehlých rodinných domů s velkými místnostmi, ale i do průměrných domů a větších bytů. Jak vlastně fungují a v čem pomáhají lidskému tělu?

infrasauna
Foto, zdroj: ALBIXON a.s.

Revoluční způsob nahřívání

Rozhodně si nesmíte plést infrasauny s klasickými, finskými saunami. K provozu nepotřebujete žádné nažhavené uhlíky, které byste museli polévat vodou, nepůsobí na vás pára, ale jen čisté teplo. Uvnitř infrasaun jsou totiž rozmístěny keramické nebo karbonové panely, které se postarají o vyhřátí vašeho těla. Pára při saunování nemusí být pro astmatiky příjemná. Suché teplo má rád každý a přitom je možné v infrasaunách zcela pohodlně dýchat. Finské sauny by v interiéru zvyšovaly vlhkost. Infrasauny nikoliv.

Žádné náklady na údržbu a minimální provozní náklady

Infrasauny jsou navíc skoro bezúdržbové. Zářiče mají životnost několik tisíc hodin. Přesná životnost záleží na druhu. Pohodlně a přesně si nastavíte požadovanou teplotu. Navíc moderní technologie výroby zářičů zajišťuje jejich levný provoz. Jeden proces saunování vás vyjde na pár korun. Elegantní dřevěný vzhled infrasaun skvěle zapadne do každého interiéru.

Jak je to s cenou

Cenu samozřejmě udává hned několik parametrů. Je to především kvalita konstrukce, počet zářičů uvnitř a také samotná velikost. Průměrně se ale ceny pohybují takto. Pro jednu osobu 38 000Kč. Pro 2 osoby je cena 45 000Kč a pro 3-4 osoby průměrně stojí 65 000Kč. Ceny jsou s 21% DPH. Pokud by byla sauna výrazně dražší, bude zbytečně předražená.

Účinky suchého tepla

Při výběru také dejte pozor na kvalitu provedení. Rozmístění zářičů totiž musí být takové, aby produkovalo stejnou teplotu po celém interiéru, nejen v některých částech. Zkušení výrobci to zajistit dokáží. Při správném rozmístění má teplo vydávané z infrasaun pomáhá k prokrvení svalů, zvyšuje průtok cév, pomáhá při bolestech, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje svaly. Celkově je pobyt v saunách velmi uvolňující. Jak mají vypadat kvalitní infrasauny se můžete přesvědčit například na www.albixon.cz.

Napsat komentář