Jak jsem angličtinu zvládla s přehledem

Neumět anglicky je v dnešní době velký risk a možná taky hloupost. Pokud člověk chce získat lepší zaměstnání, je pro něj angličtina nevyhnutelná! Já jsem si to uvědomila hlavně až po škole, a to hned na prvním pohovoru. Na vysněnou práci jsem měla dostatečné vzdělání i praxi, ale problém byl, že moje angličtina nebyla úplně ok. Nebylo jiné možnosti než se přihlásit na kurz. O mou zkušenost bych se chtěla podělit, protože najít dobrou školu, je dnes hodně těžké…

jipka
ilustrační foto: jipka.cz

Hledání školy bylo utrpení

Jazykových škol je v České republice opravdu mnoho. Lákají na nízké ceny, na rychlé kurzy apod. Realita je podle mě taková, že jsou to většinou jen plané sliby. Než jsem se tedy rozhodla, provedla jsem si malý průzkum. Hledala jsem školu se skupinovými kurzy, ovšem s malým počtem účastníků a s opravdu dobrými lektory. Měla jsem tři favority, mým vítězem se nakonec stala Jazyková škola Praha Jipka.

Přístup mě mile překvapil

Zapsala jsem se na skupinový kurz do skupiny pokročilých a vlastně čekala, co se bude dít. Přístup lektora mě opravdu příjemně překvapil. Přišel sice kluk možná jen o trochu starší než já a začal hned mluvit anglicky. Trochu mě to vyděsilo, ale co jiného vlastně čekat. Po chvilce přešel plynule na češtinu a rozdal nám náš studijní plán a vysvětlil nám vše, co se bude na kurzech dít. Věnoval se nám každému zvlášť, což bylo super.

Učení, které mě skvěle připravilo

Popravdě jsem ze začátku byla trochu vyděšená z toho, jak výuka probíhala. Nebylo to žádné biflování, na které je většina z nás zvyklá. Začali jsme hrát hry a taky nacvičovat konverzaci v různých situacích. Byla to zábava, ale na druhou stranu jsem se bála, že takto se na mezinárodní zkoušky prostě nemůžu připravit. Opak byl pravdou. Závěrečnou mezinárodní zkoušku jsme zvládli všichni bez problémů. Jazykovou školu Jipka tedy vřele doporučuji všem, kdo se chtějí naučit anglicky rychle a bez problémů. Její jazykové kurzy patří podle mého k těm vůbec nejlepším.

Napsat komentář