Jak se doma chránit před nepříjemným hmyzem?

Léto je obdobím pohody, sluníčka a vysokých teplot, ale také velmi otravného hmyzu. Ten se vždy objevuje společně s hezkým počasím. Často se dostane i domů, ale můžete tomu snadno předcházet a bránit se proti tomu. Dnes se podíváme na pár tipů a triků, jak můžete udržet hmyz venku a pohodlí uvnitř. Je to mnohem jednodušší, než si myslíte.

Sítě proti hmyzu

V první řadě zabezpečte svá okna. Moskytiéry pro střešní okna ochrání před hmyzem a dát je můžete pochopitelně i na klasická okna. Sítě zajistí, že se k vám žádný hmyz nedostane a nebude vás obtěžovat ve dne ani v noci. Jestli nemáte možnost si je pořídit, zkuste jiné triky.

Přírodní odpuzovače

Proti komárům i mouchám můžete využít hned několik bylinek a esenciálních olejů, které je spolehlivě odradí od vašeho domova. Stačí, když budete byliny pěstovat na parapetu nebo esenciální oleje přidáte do difuzéru. Můžete si také pořídit vonné svíčky s vůní citronely nebo eukalyptu. Z bylinek skvěle funguje:

  • bazalka,
  • levandule,
  • máta,
  • citronová tráva.

Pravidelný úklid

Úklid a správné skladování potravin zajistí, že se u vás hmyzu nebude líbit. Nebudou mít totiž nic k jídlu. Pro ještě vyšší komfort si pořiďte univerzální rolety pro střešní okna. Ta vás ochrání nejen před hmyzem, ale také silným sluncem a vysokými teplotami u vás doma.

Správné osvětlení

Žluté žárovky přitahují hmyz, stejně jako svítící světlo. Nezapomínejte proto světla zhasínat, abyste je příliš nelákali k sobě domů. A jestli je to možné, používejte doma žárovky s bílým světlem.

Domácí recepty na repelent

Pro odpuzení hmyzu můžete použít také směs octu s vodou nebo citrusové slupky. Slupky rozložte do každé místnosti, ideálně na parapet okna. Octovou směs nalijte do lahve s rozprašovačem a nastříkejte na okna a dveře. Hmyz zaručeně udržíte venku, protože tyto vůně nesnáší.

Zdroj obrázku: Africa Studio / stock.adobe.com