Jak vybrat do skladu odpovídající manipulační techniku

Hlavním účelem skladů ve všech firmách je rychlé a efektivní naskladnění zboží včetně jeho následné vyskladnění ve chvíli, kdy je zapotřebí. K tomu je zapotřebí skladovací prostory vybavit regály a jinou skladovací technikou, přesně na míru skladovanému materiálu. Jen kvalitní regály ale nestačí.

ještěrka
ilustrační foto: jungheinrich.sk

Pro jednoduchou a efektivní manipulaci se zbožím je zapotřebí také ta správná manipulační technika. Mnoho firem tuto oblast podceňuje. Jak vybrat do firem tu správnou manipulační techniku?

Vybírejte osvědčené a kvalitní značky

U žádného druhu manipulační techniky ve firmách neplánujete to, že by dokázala pracovat jen jeden rok. Správně vybraná technika musí dokázat spolehlivě pracovat ve skladech dlouhé roky. Je tedy zapotřebí vybírat osvědčené a kvalitní značky. Stabilní výrobci této techniky vám dají na výběr z široké škály druhů manipulační techniky. Také je třeba ji udržovat, opravovat a provádět pravidelné revize. To vám také zajistí jen kvalitní firmy. Jakou značku tedy zvolit? Mezi nejlepší se řadí manipulační technika Jungheinrich.

Všechny druhy techniky i skladovací systémy

V oblasti manipulační techniky nabízí značka Jungheinrich komplexní sortiment výrobků pro malé i velké firemní sklady. Základním produktem z nabídky je samozřejmě ruční paletový vozík, ale nechybí ani motorizované typy vozíků v širokém zastoupení. Pokud budeme představovat podle velikosti od nejmenšího po největší, jedná se o tahače, vychystávací vozíky, vozíky s výsuvným zdvihacím zařízením typu retrak, vysokoregálové zakladače a také čelní vysokozdvižné vozíky. Kromě nabídky klasických druhů manipulační techniky nechybí v nabídce Jungheinrich ani kompaktní skladovací systém, tedy samostatně pojízdné zařízení.

Jaký servis, když skončí záruka

Jungheinrich samozřejmě ke svým produktům nabízí komplexní záruční i pozáruční servis a zajištění oprav. V momentě skončení záruky vás ale čeká zaplacení náhradních dílů v plné ceně. Často se opotřebují díly, jako ložiska, nebo hřídelové těsnění. Zakoupení těchto dílů společně s odbornou montáží samozřejmě Jungheinrich nabídne, ale díly si můžete najít a zakoupit sami a možná je najdete levněji.

Napsat komentář