Jak vyzrát na rekonstrukci

Stěhujete se do nového, počítáte však s tím, že nemovitost bude nutné ještě rekonstruovat vzhledem k jejímu technickému stavu? Nebo prostě jen váš budoucí domov neodpovídá vaší představě, takže budou nezbytné stavební úpravy? Jak zvládnout rekonstrukci s přehledem?


Foto: Pixabay.com – 2211438

Jak na efektivní rekonstrukci a stěhování

Hlavními strašáky jsou pro každého majitele bytu či domu samozřejmě čas i peníze. Vidině nenadálých výdajů a stále odkládaného stěhování se ale dá předejít. Zásadním bodem je: Buďte realisté. Pohybovat se můžete v rovině těch financí, které máte. Sestavte si rozpočet, ať si uděláte představu o tom, kolik si můžete dovolit investovat. Pozor, šetření za každou cenu se rozhodně nevyplácí.

Nové materiály a technologie mají svoje opodstatnění jednak co do kvality a jednak i vzhledem k jejich životnosti v čase. Nenechte se mást, vidina že alespoň ušetříte na levných obkladech, ke kterým výrobce doporučuje to nejdražší lepidlo, zatímco vy se rozhodnete koupit jiné, se vám může stát osudnou.

Čas vám zase ušetří plánování. V případě většího počtu úkonů je vhodné postupovat od bourání a přípravných prací, výměnu oken, přes elektroinstalace, rekonstrukci topení, vodoinstalace, po zednické práce. Dále si případně pozvěte malíře, obkladače, zadejte elektromontážní práce a celý proces ukončete podlahami a dveřmi či okny.

Jak si vybrat spolehlivého řemeslníka

Druhým důležitým bodem jsou spolehliví řemeslníci. Pokud si je budete sjednávat na každou výše zmiňovanou činnost, čeká vás hledání, telefonování a ověřování referencí. Navíc musíte zajistit, aby na sebe jejich příchody navazovaly, což nemusí být vždy vzhledem k volným termínům pro zakázky zcela reálné. Ti, kteří poskytují například zednické práce v Praze, mohou v určitých obdobích být mimořádně vytíženi. Sami si proto musíte rozhodnout, jestli je pro vás přednější čas nebo spíše co nejnižší výsledná cena.

Hledáte zednické a topenářské práce v Praze? Služby Lotabel s.r.o. pokrývají široké spektrum činností ohledně správy, údržby a rekonstrukcí nemovitostí.