Jaký rum je nejžádanější

Rádi byste věděli, jaký rum je nejžádanější? Věřte tomu, nebo ne, správnou odpovědí rozhodně není Tuzemák, neb ten s pravým rumem má doopravdy jen málo do činění.

rum
ilustrační foto: pixabay.com – Designatic

Tuzemák se vyrábí z brambor a ředěného dochucovaného lihu. Naopak pravý bílý kubánský rum se vyrábí z pečlivě vybírané cukrové třtiny, který se pak nechává zrát v sudech bílého dubu. Jenomže i takovýchto rumů je dnes mnoho a je z nich těžké vybrat ten nejlepší. My se však o to přeci jen pokusíme…

Jak vybírat rum

Existuje velké množství rumů a každý z nich má svá specifika. Bílé rumy mají obvykle méně výraznou chuť a zrají v dubových sudech. Zlaté rumy v těchto sudech zrají o něco déle a tmavé rumy se nechávají zrát ve vypálených dubových sudech po nejdelší dobu. Tmavé rumy mají nejvýraznější chuť i aroma a míchaným drinkům dodávají zajímavou barvu. Tyto rumy jsou honě užívány i k vaření. Do svěžích letních koktejlů jsou však nejlepší rumy světlé. Další faktory ovlivňují pak samotní výrobci, kteří se tak snaží od sebe odlišit. Rum se tam může ukládat do sudu po bourbonu nebo filtrovat. Rum si tedy vybírejte podle toho, jakým způsobem si jej chcete vychutnat.

Jak si vychutnat rum?

Rum si můžete vychutnat na mnoho způsobů, nejčastěji jej však barmani užívají k přípravě míchaných nápojů, tzv. koktejlů. Pro takové míchané drinky je vůbec nejlepší bílý rum, který má jemnou nasládlou chuť a bezbarvou konzistenci. V případě, že byste měli tmavý rum, doporučujeme jej příliš nemíchat (i když i to je možné) a raději si ho vychutnejte takový, jaký je, tedy nechlazený (aby vynikla jeho chuť) a pomalu. Pití takového rumu je zapotřebí si řádně vychutnat, protože se vážně jedná o prémiové pití.

S čím kombinovat rum

Rum je vhodné kombinovat s limonádou, džusy, Coca Colou, šťávou, sirupy, kokosovým mlékem i grenadinou. Vůbec k nejznámějším rumovým koktejlům patří Mojito, Cuba Libre, Piňa Colada, Mai Tai či Daiquiri.

Jaký rum je ten nejlepší?

Pokud si chcete na rumu doopravdy pochutnat, sáhněte po tom nejlepším. Chuťově naprosto výjimečný je Rum Legendario ze společnosti Legendario S. L. Tento zlatý rum vděčí za svou exkluzivní chuť pětiletému zrání v sudu z amerického dubu. Tento rum je před stáčením ještě filtrován tradičním firemním systémem přes aktivní uhlí a křemičitý písek, jež rumu dává zvláštní barvu a chuť.

Ještě luxusnější rum nabízí Ron Diplomático. Jedná se o Rum Diplomático Reserva Exclusiva. Tento venezuelský tmavě zlatý rum té nejvyšší kvality je vařen z melasy v měděných kotlíkových zařízeních, a dále pak uložen do sudů po bourbonu, v nichž pak zraje 12 let. Rum Diplomatico je velice lahodný a neskutečně jemný nápoj s úchvatnou ovocnou chutí. Jeho kvalitu a výjimečnost potvrzují nejen milovníci rumů na celém světě, ale i ocenění “Best of Cathegory” mezi rumy zrajících 9 – 15 let na prestižní soutěži International Rum Festival 2008 a Master Gold Over 12 Years Old v roce 2009.

Vychutnejte si toto léto s jemnou a lahodnou chutí rumu, není vůbec nic špatného pobýt alespoň chvíli se skutečnými piráty.

Napsat komentář