Kde si odpočinout a poznat nádherné památky

Podle čeho nejčastěji vybíráme dovolenou? Je to určitě kvalita hotelu, možnosti dopravy, forma stravování, ale i cena. To hlavní, co by však mělo hrát bezpodmínečně roli, to je i volba správné lokality.

greece
ilustrační foto: pixabay.com – AndyGarcia

Dnes nabízíme výhodné last minute zájezdy, které mohou být ukázkou, že i prestižní místa mohou být levná. A co by taková lokalita měla splňovat primárně? Nejenom, že by měla nabídnout příjemné možnosti odpočinku. Měla by nabídnout také možnost poznání zajímavých míst. Hlavně těch historických. A přesně toto splňuje kolébka antiky, tedy Řecko. Kam se vydat?

Ostrovní destinace rozhodně nezklamou

Nemusí to být jenom oblasti na pevnině, jelikož pokud tato země něčím láká, jsou to jistě i lokality označované jako ty ostrovní. Skvělým příkladem je dovolená na ostrově Kréta . Právě tento ostrov je spojován s jednou z nejvyspělejších starověkých civilizací. To je jistotou nejenom zajímavé a bohaté historie, ale i mnoha památek. Zapomínat však nesmíme ano na úchvatnou přírodu, nebo jistotu nádherných pláží a dokonale čistého moře. Pokud chcete zažít dovolenou, která bude zaručeně úchvatná, nešlápnete v tomto případě zaručeně vedle.

Zkuste i jiné ostrovy

Kréta není tou jedinou možností, kam se můžete v Řecku podívat. I nyní zůstaneme u ostrovní destinace. Doporučujeme ostrov Rhodos , který také okouzlí kombinací své přírody, stejně jako své historie. Mezi tu patří hlavně možnost obdivovat antické stavby, ale i památky, které byly postaveny již v období osmanské říše. Tato lokalita ale nabídne i řadu jiných lákadel, jako je:

  • Průzračně čisté moře
  • Dokonalé a udržované pláže
  • Výrazný noční život

Pokud k tomu přidáte i možnosti kvalitních hotelů, pohodlnost letecké dopravy i celkově příznivou cenu konkrétních zájezdů, bude i vám jasné, že tento řecký ostrov má zaručeně co nabídnout. A to každému, kdo touží na vlastní kůži poznat jeho opravdu úchvatné krásy, které okouzlí jakéhokoliv cestovatele.

Napsat komentář