Když chcete mít silnější imunitní systém

Imunitní systém je možné si představit jako souhrn mechanismů, které brání lidské tělo proti napadení nepřáteli v podobě virů, bakterií a jiných látek.

rakytník
ilustrační foto: noventis.cz

Princip jeho fungování je složitý, ale naštěstí projevy jeho nestability jsou dobře rozpoznatelné. Pokud je systém oslaben, jsme více náchylní ke vzniku různých nemocí – od nachlazení až po rakovinu. Pro každého z nás by mělo být posilování imunity na prvním místě! Není to nic složitého…

Je třeba začít u vyvážené stravy
Aby lidské tělo dobře fungovalo, potřebuje k tomu mnoho vitamínů, minerálů a jiných důležitých látek, které podporují činnost jednotlivých orgánů. Pro imunitní systém je velmi důležitý vitamín C – jedná se o významný antioxidant, který mimo jiné posiluje obranyschopnost našeho organismu. Důležité jsou i další vitamíny, které se nejvíce nacházejí v ovoci a zelenině. Má-li být vaše imunita silná, zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Pokud chcete, můžete konzumovat i různé doplňky stravy.

Udržujte se v kondici
Imunita bude silná jen v případě, bude-li silné vaše tělo. Začněte se proto pravidelně hýbat. Při cvičení dochází ke stabilizaci krevního oběhu a aktivuje se také lymfatický systém, který má na starost vylučování toxinů z lidského těla. Dělejte jen takový sport, který vás baví. pokud budete cvičit jen z donucení, můžete si tím i ublížit. Cvičit můžete klidně i v pohodlí domova – ideální je jóga či pilates.

Otužování je důležité hlavně v zimě
Větu: otužuj se, nebo budeš nemocný, pravděpodobně slyšel z úst prarodičů za život každý z nás hned několikrát. A nutno přiznat, že babičky a dědečkové měli pravdu. V dřívější době nebyly k mání doplňky stravy s vyváženým poměrem vitamínů, ani takový výběr ovoce a lidé přesto netrpěli nemocemi tak často. Bylo to hlavně díky tomu, že byli otužilí. Pravidelným otužováním se lidské tělo posiluje a je méně náchylné ke vzniku nemocí – zejména nemocí jako nachlazení, chřipka, angína a další. S otužováním je možné začít v každém věku, vždy je ale lepší se poradit s lékařem. Možností je také více – otužovat se můžete v sauně, sprchováním ve studené vodě či při dlouhých procházkách v přírodě.

 

Pokud budete tato 3 pravidla dodržovat, věřte, že se pozitivní výsledky dostaví a vaše imunita bude silnější…

Napsat komentář