Klasická hodina angličtiny prostě nestačí

V současné době se absolventi středních a vysokých škol odebírají do zahraničí za lepším pracovním uplatněním. Nicméně bez znalosti anglického jazyka by nemělo smysl cestovat do zahraničí, neboť pracovní schůzku se zahraniční společností si nedomluvíte rukama a nohama. Po úspěšném složení státních závěrečných zkoušek jsem přemýšlel nad kariérním životem.

britská vlajka
ilustrančí foto: pixabay.com – PeteLinforth

Uvědomil jsem si, že získat dobře placené zaměstnání v tuzemských korporacích je pro čerstvého absolventa takřka nereálné. Chtěl jsem se postarat sám o sebe a nechtěl jsem skončit ve fabrice. Rozhodl jsem se koupit si letenku do Anglie a začít svůj zahraniční život v královské zemi. Ale angličtina byla klíčový problém.

Anglický jazyk jsem se učil od základní školy, ale ve výsledku jsem zdatný pouze v gramatice. Komunikace je na bodu mrazu. Potřeboval jsem absolvovat nějaký intenzivní kurz angličtiny, který by mě nějak nastartoval. Brouzdáním po internetu a hledáním vhodné jazykové školy jsem se rozhodl pro pobytový kurz angličtiny, který instituce EnglishStay pořádá v České republice. Nespornou výhodou je, že celý pobyt účastníci komunikují s rodilými mluvčími.

Přestože jsem byl k pobytu zezačátku skeptický, nakonec jsem si ho velice vychvaloval. Garantovaných sedmdesátý hodin mluvení v angličtině mě zasvětilo do anglického světa. Už jsem se nebál přijít na letišti na informace a zeptat se slečny, kudy bych měl jít na objednaný autobus jedoucí do centra.

Jakmile jsem se vrátil z týdenního pobytu, zabookoval jsem si letenku do Anglie. Za pár dní jsem přistával v Londýně a konečně jsem začal žít svůj sen. Možná se bojíte mluvit anglicky, ale chtěli byste vyrazit za hranice České republiky. Nemusíte se zúčastňovat jazykových kurzů, které jsou jednu hodinu týdně. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jedna hodina prostě nestačí a kurzy angličtiny s rodilým mluvčím byla asi ta nejlepší volba, kterou jsem mohl udělat. Až s EnglishStay jsem dokázal odhodit všechny jazykové zábrany.

Napsat komentář