Laserová epilace: Risk nebo ne?

Chloupky jsou pěkné potvory. Rostou neustále, takže je nutné je stále dokola holit. Je důležité vědět, že časté holení může narušit povrchovou vrstvu pokožky. Tím pádem hrozí riziko, že se objeví kožní problémy a tím se celá věc ještě zkomplikuje. V poslední době se proto stále více žen a dokonce i mužů uchyluje ke speciálnímu zákroku – k laserové epilaci. Je tato metoda odstranění chloupků bezpečná? Jak probíhá a co jejím výsledkem?

epilace laserem
ilustrační foto: cosmed.sk

Laserová epilace a její průběh

Laserová epilace je zákrok, při kterém se pomocí laseru ničí váčky, ze kterých vyrůstají chloupky. Výhodou této metody je, že laserový paprsek je cílem přímo na váček (ničí ho pomocí tepla) a žádným způsobem nenarušuje pokožku. Přístroj, který paprsek vysílá, má v sobě zabudovaný kontaktní chladící systém. Ten při zákroku pokožku ochlazuje, takže se jedná o absolutně bezbolestný zákrok. Díky vysoké šetrnosti je laserová epilace naprosto bezpečná a při jejím provádění nehrozí téměř žádná rizika.

Kdy se ji vyplatí využít

Epilaci laserem mohou podstoupit ženy i muži a je vhodná pro všechny typy pleti. Velkou výhodou je, že je možné ji uplatnit na všech částech těla. Ženy nejčastěji podstupují epilaci chloupků na horním rtu, také v podpaží a v oblasti bikin. U mužů je nejčastější epilace chlupů na zádech. Zákrok se vyplatí ve chvíli, kdy už se nechcete dále trápit s holením a chcete se jednou provždy zbavit nevzhledných chloupků. Protože jsou váčky zničeny teplem, už nikdy v daném místě nemohu vyrůst. Právě tento fakt ocení každá žena i muž.

Kde a za kolik

Pokud se pro laserovou epilaci rozhodnete, nespěchejte a prověřte si salon, kde zákrok provádějí. Ne vždy musí být ceny „férové“ a ne všude mohou nabídnout skutečně kvalitní práci. Naším tipem pro vás je Studio lékařské kosmetiky Cosmed spol. s r.o. se sídlem v Bratislavě, které provádí i další druhy kosmetických ošetření. Skvělé je, že se na zákrok můžete objednat i skrze online formulář.

Napsat komentář