Lukrativní povolání: kolik vydělávají nejúspěšnější modelky světa

Ani pro toho, kdo se ve světě modelingu příliš neorientuje, nejsou neznámá jména jako Kate Moss, Uma Thurman, Naomi Campbell nebo Tereza Maxová. Všechno to jsou topmodelky, které dobyly světová mola. Jejich povolání zkrátka nechává málokoho slavným – jsou vidět a vydělávají miliony. Žebříček krásek, které za minulý rok vydělaly nejvíc, vás však možná překvapí.

světové modelky platy
ilustrační foto: pixabay.com – jura-photography

U nás neznámá, ve světě špička

Znáte ji? Jmenuje se Gisele, je jí třiačtyřicet a už dvanáct let každoročně vítězí v neoficiální soutěži o nejvíce vydělávající modelku světa. Žebříček sestavuje časopis Forbes, který již tradičně bere „na mušku“ bohaté lidi na celé planetě. Brazilka Gisele Bündchenová vítězí již od roku 2002 a jen za loňský rok vydělala podle Forbesu neuvěřitelných 47 milionu dolarů (940 milionů korun) před zdaněním. Za své rekordní příjmy vděčí tato jihoamerická kráska, která už rozhodně není nejmladší, lukrativním smlouvám s předními módními domy, má také vlastní řadu spodního prádla.

Rozdíl činí 39 milionů

První místo v žebříčku bohatých modelek si Gisele Bündchenová udržuje celkem bez problémů, od modelky umístěné na druhé příčce ji totiž dělí celých 39 milionů dolarů. Tou je devětadvacetiletá nizozemská kráska Doutzen Kroes, která v porovnání s Gisele dost zaostává: vydělala si „jen“ 8 milionů dolarů. Suma je stejná jako u Brazilky Adriany Lima, se sedmi miliony dolary za rok se pak hned za ní umístila Američanka Kate Upton a také čtyřicetiletá Britka Kate Moss.

Češky si také nevedou špatně

Třebaže do první desítky, ba ani dvacítky, se nedostaly, slušně si v modelingu vydělají i české zástupkyně. Vévodí jim děčínská rodačka Karolina Kurková, která podle Forbesu loni vydělala 63 milionů korun (tedy asi tři miliony dolarů). Následují ji například Eva Herzigová nebo Petra Němcová.

Napsat komentář