Lyžařské zájezdy do Rakouska a Francie

Zimní období se neodkladně blíží. Je nejvyšší čas přemýšlet, kam letos vyrazíte na zimní dovolenou. Pakliže vás tuzemské lyžařské areály neuspokojují svou kvalitou a úrovní, měli byste zamířit do Rakouska či Francie. Zde na vás čekají stovky kilometrů upravených sjezdovek a nadstandardní služby. A to vše za přijatelné ceny.

alpy-francouzske
ilustrační foto: newtravel.cz

Z rakouského Söldenu do Kitzbühelu

Rakouský Sölden je opravdový ráj pro lyžaře. Lyžařský resort Sölden se těší velké popularitě, neboť spojuje perfektní lyžování a pestrou nabídku luxusních hotelů. Na své si zde přijdou i nároční sportovci, kteří se vyřádí na špičkových svazích. Samozřejmostí je možnost ledovcového lyžování. Ski areál láká na celkem 144 kilometrů sjezdovek a snowparky. Pro příznivce běžkování je v údolí připraveno celkem 130 kilometrů běžkařských tratí.

Pro české turisty je lyžování v Rakousku atraktivní, a proto vás seznámíme ještě s jedním rakouským lyžařským střediskem. Oblíbenost tyrolského Kitzbühelu je daleko za hranicemi Rakouska. K dispozici je celkem 145 kilometrů sjezdovek, které nezklamou zkušené lyžaře, ani snowboardisty.

Vzájemně propojená francouzská střediska Tignes a Val d’Isere

Pakliže vás láká spíše vzdálenější lyžování ve Francii, můžete zavítat do světoznámé lyžařské oblasti zvané Escape Killy. Ve své podstatě se jedná o dva propojené ski areály Tignes a Val d’Isere. Francouzské středisko se vyznačuje 300 kilometry sjezdových tratí. Míří sem spousta nadšenců adrenalinového lyžování. Samozřejmostí je snowpark s mnoha překážkami. A nechybí ani perfektní terén pro freeride.

Jestliže si chcete užít lyžování také mimo hlavní lyžařskou sezónu, ve Francii se vám sen splní. Sněhovou jistotu zde zajišťuje ledovec Grande Motte.

Najděte si lyžařské zájezdy, které vám budou nejvíce vyhovovat. Užijte si letos zimní dovolenou snů.

Napsat komentář