Novinky a trendy ve světě podlah

Uvažujete o nové podlahové krytině a rádi jdete s dobou? Je váš interiér moderní a najdou se v něm opravdu hezké trendy kousky? I v podlahy podléhají trendům. Nechte se inspirovat novinkami a trendy ve světě podlah pro rok 2015.

5894-1611413770
ilustrační foto: eamadeo.cz

Luxus i retro
Po celý rok 2015 bylo možné v oblasti podlah vídat kousky, kde se kladl důraz na luxus v podobě podlah, které dokonale imitují mramor nebo kámen či exotické dřevo. V podlahách určených do koupelen se naopak navrací do let minulých a všechno se ladí do stylu retro. Pro milovníky přírody a hlavně přírodních materiálů byly v nabídce podlahy s přírodními dekory a barvami.

Podlaha musí ladit
Při výběru podlahové krytiny hraje nejdůležitější roli samozřejmě její kvalita a odolnost. Od těchto vlastností se dále odvíjejí další, jako dlouhá životnost, snadná údržba i to. Zda bude podlaha příjemná na dotek a působit teple.

Mimo těchto vlastností je ale také důležité sladit podlahu s interiérem. Podlaha by měla korespondovat s barvou stěn, nábytkem, ale také dekoracemi a celou atmosférou místnosti. Vše musí na sebe navazovat a působit harmonicky.

Barvy přírody
Letošní barvy hrají všemi tóny přírody. Vybírat je tak možné ze všech zemitých barev a jejich odstínů. Nejvíce se do popředí dostávají a letošnímu roku vévodí barvy a odstíny hnědé, béžové a šedé.

Materiál je čistě na vás
Materiál podlahy by měl být v první řadě vybírán podle typu a vlastností místnosti. Je potřeba myslet na vlhkost, frekvenci používání podlahy, intenzitu uklízení, ale také na domácí mazlíčky nebo malé děti.

Jelikož se vše letos nese v duchu přírody, ideálním materiálem je dřevo. Dřevěné podlahy jsou klasikou a jako podlahu je volí již celé generace. Dřevo dokáže navodit pocit tepla, klidu domova. Jeho výhodou je možnost renovace, dlouhá životnost a jedinečnost.

Masivní dub
Novinkou mezi podlahami jsou masivní dubová prkna, která jsou upravená metodou Thermo. Díky působení vysokých teplot za nepřístupu vzduchu získává dubové dřevo zcela nové vlastnosti. Získá nové zbarvení a ztrácí negativní vlastnosti dřeva.

Takto upravené masivní dubová prkna pak nepodléhají změnám klimatu, zejména pak vlhkosti a tepelným výkyvům. Díky tomu nemění svůj objem a nevznikají tak spáry a kroutící se prkna. Je možné je koupit ve formě plovoucí podlahy.

Návrat k tradici
U dřevěných podlah došlo ještě k jedné změně, opět se na úpravu začínají hojně používat vosky a oleje. Kvalitní oleje a vosky dokáží zdůraznit přírodní kresbu dřeva a zintenzivní přirozenou barvu dřeva. Oleje ani vosky oproti lakování neuzavírají póry dřeva, podlaha tak může dýchat a vytvářet zdravé klima a provonět místnost přírodou.

Gumová podlaha
Pryžové, neboli gumové podlahy patří mezi lepené podlahy. Jedná se o velmi pevné a hlavně hygienicky snadno udržovatelné podlahové krytiny, které se postupně dostávají na český trh. Díky svým vlastnostem jsou velmi podobné jako PVC podlahy. Podlahová pryž je zvláštní tím, že při její výrobě se dbá na tvrzení struktury gumy.

Základním materiálem je přírodní kaučuk s příměsí průmyslově vyráběného kaučuku, díky kterému je podlaha tvrdá a odolná. Díky velmi pestré barevné škále a netradičnímu vzhledu dodají gumové podlahy koupelně i ostatním místnostem na originalitě.

  • vysoce odolné
  • dlouhá životnost
  • antistatické
  • barevně stálé
  • tepelně izolační

Napsat komentář