Nuda na internetu? Můžete s ní snadno zamíchat

Sedíte v práci nebo ve škole u počítače, všechny úkoly máte vyřešené, ale potřebujete se zabavit do konce pracovní či vyučovací doby? Chtěli byste se mrknout na nějaký zajímavý web, ale nevíte na jaký? Na českém internetu se objevil nový zajímavý projekt pod názvem Zamichej.cz a jisté je, že s vaší nudou u počítače pořádně zamíchá.

O co jde?

Stránka zamichej.cz vám pomůže velice snadno objevit nová místa na českém internetu. V katalogu se totiž nachází kvalitní, ověřené a především populární stránky roztříděné podle kategorií. Neznamená to tedy, že vám algoritmus předhodí úplně náhodnou stránku o něčem, co vás třeba vůbec nezajímá.

Naopak – na začátku si zvolíte, jaký tematický okruh vás zajímá, nebo několik z nich. Kliknete na tlačítko Zamíchej a už se můžete zabrat do čtení či prohlížení první náhodně vybrané stránky, která odpovídá vašim zájmům. Nepovedlo se? Nebaví vás? Stačí opět kliknout na tlačítko objevivší se na horní straně okna prohlížeče a můžete hned zkusit další.

Zamichej.cz vzniklo na základě inspirace slavným serverem StumbleUpon.com, kde můžete po jednoduché registraci podobně „zakopávat“ o zajímavé stránky. Rozdíl je ovšem v tom, že na zamichej.cz budete získávat výhradně české weby.

Přínos systému není jen pro čtenáře, ale i pro provozovatele stránek – je to totiž způsob, jak světu ukázat své stránky a získat nové čtenáře. Díky promyšlenému systému hodnocení stránek jsou nejlépe hodnocené weby zobrazovány nejčastěji, což je pochopitelně v zájmu toho, aby se čtenářům a čtenářkám zobrazoval ten nejkvalitnější obsah.

Zamíchej je stále ve vývoji; chcete-li být informováni o novinkách, jako jsou třeba nové kategorie či funkce, můžete si přečíst blog, či Zamíchej sledovat na Facebooku.

Napsat komentář