Odnést oblečení do čistírny? Jde to i on-line!

Koronavirus nás uzavřel doma a začal nás učit žít v on-line světě. Nakupujeme přes internet jídlo, léky i oblečení. Vedle nákupů si však můžete on-line zařídit i řadu dalších věcí, jednou z nich je třeba čisté oblečení i jiné textilie. Pokud jste tedy zvyklí posílat své oblečení do čistírny či do prádelny, nemusíte s tím končit ani teď.

Možná je vaše čistírna zavřená nebo se vám nechce vycházet z domova. Podle nařízení vlády byste vlastně ani neměli, ale díky on-line čistírně oděvů Cleany.cz ani nemusíte. Oblečení, potahy, záclony, závěsy, ložní prádlo i bavlněné roušky připravíte k praní a pošlete do čistírny.

Jak poslat oblečení do on-line čistírny?

Na webových stránkách Cleany.cz si ve formuláři zaklikáte druhy oblečení, které chcete vyprat nebo vyčistit. Připojit můžete i popis skvrny a co ji způsobilo. Pomůže to pracovníkům čistírny s jejím odstraněním. Pak si vyberete čas a místo vyzvednutí špinavého prádla a také datum, čas a místo pro doručení čistého prádla.

Kurýr si u vás prádlo vyzvedne v předem domluveném čase. Pokud se obáváte o své zdraví, stačí se s kurýrem domluvit a nechat zakázku za dveřmi. Čisté a vyžehlené oblečení vám pečlivě zabalené přiveze kurýr zpět na vybranou adresu.

Nemusíte ani odkládat jarní úklid, kvůli nemožnosti vyprat velké kusy, jako jsou potahy, závěsy nebo záclony. Do čistírny klidně můžete poslat i zimní oblečení, které chcete připravit na uložení. Čas získaný nedobrovolnou karanténou, tak můžete využít k úklidu a čištění domácnosti, na které jindy prostě není čas.

Dezinfekce on-line

Vzhledem k tomu, že je nutné oblečení a domácí textil často dezinfikovat, je velmi pravděpodobné, že se vám bude doma hromadit. V profesionálních čistírnách jsou na takové prádlo připraveni a díky tomu se dokáží postarat i o velké množství oblečení a ložního prádla. Pracovníci dodržují přísná hygienická opatření a oblečení velmi pečlivě balí, nemusíte se tedy bát kontaminace.

Velkou výhodou on-line čistírny je to, že si vše objednáte z bezpečí domova. Všechno se vám zase čisté a vyžehlené vrátí zpět do 24 hodin. Nemusíte prádlo nikam nosit, ani ho nikde vyzvedávat.

On-line čistírna tedy nepředstavuje skvělé řešení pro údržbu vašeho šatníku jen v době, kdy chodíte do práce a nemáte na praní prádla moc času, ale i v této době, kdy máte zvýšené požadavky na čistotu oblečení.