Recenze: Philips GoGear ViBE 8 GB

Otestovali jsme MP3 přehrávač Philips GoGear ViBE 8 GB. Je to dobrá volba? A jaký je jeho posun třeba od takového Philips GoGear RaGa?

Výběr MP3 přehrávače není nikdy nic jednoduchého, a to poslední dobou zejména proto, že nabídka různých přístrojů je tak široká, že zkrátka nejste schopni vytvořit si ani reprezentativní vzorek přístrojů, které budete srovnávat. My jsme na to šli následovně: chceme poměrně levný přístroj, ale spolehlivý, s dobrým zvukem a dostatečnou paměťovou kapacitou i výdrží baterie. Po letmém výběru padla volba na Philips GoGear ViBE 8 GB.

Tento model zaujme na první pohled pogumovaným povrchem na zadní a bočních stranách, který by snad měl sloužit k prevenci poškození přístroje při pádu. Jeho cena kolem 1500 Kč sice není nejnižší, ale vzhledem ke kapacitě 8 GB (tj. vejde se na něj opravdu mnoho hudebních alb) odpovídá podobným výrobkům. Co jsme si oblíbili u jeho předchůdce GoGear Ra Ga byla ohromná výdrž baterie. Ta je zde o něco nižší, a to bezesporu i kvůli velkému displeji, ovšem vystačí i na víc, než běžné používání. Není tedy problém poslouchat hudbu nebo mluvené slovo i na delších cestách. Velkou výhodou je pak rychlé nabíjení – stačí tedy na chvíli se dostat ke zdroji elektřiny a velmi rychle baterii nabijete.

Jednou z nejvýraznějších slabin GoGear Ra Ga – tedy nízkou hlasitost – se tady podařilo vyřešit, takže i milovníci a milovnice opravdu hlasité hudby si přijdou na své. Přístroj „utáhne“ bez problémů i takové Koss PortaPro, takže parádní hudební zážitek na sebe nenechá dlouho čekat. Kupodivu jsou docela solidní i přiložená sluchátka – pecky, i když samozřejmě na plnohodnotný poslech nestačí.

Negativa? Někomu možná může přijít v době mini-pidi přehrávačů trochu velký, to nám ale nepřijde podstatné. Co je podstatné, že po měsíci přístroj přestal fungovat, ale to se samozřejmě týká jednotlivého výrobku a nemusí jít o „systémovou“ vadu. O tom, jak dopadla reklamace, se dočtete v dalším článku, kde jasně vyplývá, že jde o záležitost prodejce a nikoliv výrobce.

Celkově lze tento přístroj doporučit, má dobrou kapacitu paměti, baterie, dobrou hlasitost, skvělý zvuk a příjemné ovládání.

Napsat komentář