Pohodlné bydlení v Praze? Nelehký, ale řešitelný úkol

Chcete si zařídit nové bydlení v Praze? Asi je vám jasné, že tento nelehký úkol nestojí jen před vámi, ale dalšími nejméně tisíci lidí. Najít bydlení v hlavním městě tak, aby bylo dopravně dobře dostupné a zároveň pohodlné, není nic jednoduchého. A pokud píšeme pohodlné, nemáme na mysli renovované panelové domy, nebo něco podobného. Pojďme se podívat, jaké možnosti existují – třeba se inspirujete.

Jak napsal nedávno v článku na Novinkách známý architekt Zdeněk Lukeš: „Praha je nepraktická, ale fascinující“. Ano, dostat se z jednoho konce Prahy na druhý může být časově velmi náročná záležitost, ovšem výhody jednoznačně převažují. A nemáme na mysli jen společenské a estetické výhody, které měl na mysli pan Lukeš, ale pochopitelně i kariérní příležitosti, které jinde v Česku jednoduše nenajdete.

Ale kde se tedy v Praze zabydlet? Bydlení v panelákovém bytu jsme zavrhli už na začátku článku, a lepší bydlení v centru města obvykle vyjde finančně tak nákladně, že se vám do něj nespíš nebude chtít investovat. Jako nejlepší řešení zohledňující finance, praktičnost i pohodlí tak vycházejí rodinné domy v Praze a nebo i byty, ovšem nově postavené, v některé z okrajových, ale přesto dostupných částí Prahy.

Asi čekáte na nějaké konkrétní tipy – máme je. Pokud jde o přeci jen úspornější bydlení v bytech, jednou z možností jsou nové byty Britská čtvrť, jež se nacházejí ve Stodůlkách. Výhodou této lokality je velmi dobré dopravní napojení na centrum Prahy rychlým a spolehlivým metrem. Britská čtvrť se přitom vyznačuje zajímavou architekturou i proložením nového sídliště parky a plochami zeleně.

Pokud myslíte spíše na rodinný dům, jednou z možností jsou nové rodinné domy v Praze 10 – Štěrboholech, které mají příjemnou moderní architekturu, jsou dobře dispozičně řešené a cena je přeci jen relativně dostupná.

Na internetu ale snadno najdete spoustu nemovitostí, takže podle lokalit, financí, požadované velikosti bydlení i dalších preferencí můžete hledat například na http://www.finep.cz.

One Response to Pohodlné bydlení v Praze? Nelehký, ale řešitelný úkol

  1. Lucie

    22.4.2014 at 13.02

    Tady jsou další tipy na novostavby v Praze. Je to finský developer a ty byty vypadají úžasně:

Napsat komentář