Příprava rekonstrukce bytu

Chystáte se obléct váš byt do nového kabátu? A více, co všechno vás skutečně čeká? Na internetu často najdete články o tom, jak je důležité rekonstrukci naplánovat, málo kdo se ale věnuje tomu, co rekonstrukci předchází.

Než se skutečně do plánování rekonstrukce pustíte, zaměřte se na prostor, který máte k dispozici, nejen na to, co s ním chcete udělat. Velká část lidí, kteří plánují rekonstrukci ať už části nebo celého bytu často při plánování vycházejí pouze z toho, co vidí. Naplánují tak malování, nové podlahy, obklady, rovnou celou kuchyni a pak i výměnu elektrických rozvodů, protože o té se mluví často, a tak ji většina lidí drží v aktivním povědomí. Co se týče vyhodnocení stavu odpadů, většinou je to tak, že pokud máme pocit, že je všechno v pořádku, nemáme potřebu odpady řešit. Docela běžně se pak stane, že v nově zrekonstruovaných bytech je potřeba dalších oprav ve chvíli, kdy potrubí začne zapáchat, nebo protékat, nebo se zcela ucpe. To může vést nejen k poničení značné řady nových věcí od zdí, po obložení, které je potřeba při opravě alespoň částečně odstranit, ale také ke značnému nárůstu celkových nákladů.

Jak tedy nejlépe vyhodnotit stav vašeho potrubí?

Představte si, že i tady platí „Co oči nevidí, to srdce nebolí“. Ale jak vidět do malého potrubí, které se kroutí všemi směry a je prakticky nedostupné? Zde skvěle poslouží moderní technologie, která se dostala i do odvětví instalatérských prací. Máme na mysli kamerový průzkum potrubí. Dnes již existují kamery s průměrem několika milimetrů, kterými se dostanete kamkoli. Díky tomuto vyšetření přesně zjistíte, v jakém stavu se vaše odpady nacházejí, kde se případně hromadí odpad nebo kde se nacházejí počínající praskliny nebo slabá místa. Získáte tak perfektní představu o tom, co se děje ve vašich zdech a budete moci jasně odhadnout rozsah nutných oprav a s nimi spojených nákladů.