Rekonstrukce je ideální příležitostí pro oživení obývacího pokoje!

Obývací pokoj je středem celého domova. Jde o místo, kde se scházíte s celou rodinou i přáteli. Po nějaké době vám možná jeho funkčnost a vybavení přestane vyhovovat. V tom případě je čas na malou rekonstrukci. Změna nemusí být obrovská a stejně dosáhnete úžasných výsledků. Poradíme vám pár základních prvků, díky kterým změníte celou místnost.

Zdroj obrázku: anatoliy_gleb / Shutterstock.com

Jedná se o:

  • nábytek,
  • netradiční prvky,
  • světlo,
  • originální dekorace.

Jaký nábytek doopravdy potřebujete?

V posledních letech je velmi populární minimalismus. Jednoduchost bude vždy stylová a ušetří vám hodně peněz i práce při úklidu. Nesmíte ale zapomínat na funkčnost. Zvuková izolace vám přinese pohodlí. K tomu si zvolte praktické kusy nábytku, které doopravdy potřebujete, a budou se k sobě dokonale hodit. Televizní stěnu můžete nahradit menší komodou a ihned bude pokoj působit větší.

Netradiční prvky snadno oživí místnost

Úžasným prvkem, který se ani v současnosti příliš nevidí, jsou posuvné dveře. Máte-li v obýváku home office, můžete využít také paraván, který snadno místnost rozdělí na jednotlivé zóny. Navíc s ním můžete hýbat a používat ho i jiných místnostech. Místnost levně změníte také pomocí polštářů, závěsů nebo plédů. Potah na pohovku vám pomůže změnit její barvu, aniž byste museli kupovat nový nábytek.

Nezapomínejte na dostatek světla

Přirozené světlo je velmi důležité v každé místnosti. Zamyslet se ale musíte také nad umělým světlem. Nespoléhejte jen na centrální lustr. Na trhu najdete nespočet designových lamp, které můžete využít u pohovky nebo křesla. Čtení bude hned pohodlnější a atmosféra v pokoji mnohem útulnější.

Dekorace dokonale doplní vzhled pokoje

Doplňky jsou to, co váš domov odliší od všech ostatních. Měli byste je proto vybírat s rozvahou. Akustické desky vám pomohou k většímu klidu od sousedů. Jestli nemáte tuto možnost, můžete využít kusové koberce, které budou zvuk tlumit. Nezapomínejte na živé rostliny, obrazy nebo zajímavé sochy. Přidat můžete také suvenýry z dovolených a výletů.