Teplovzdušné ventilátory: rychlé vytopení místnosti

Levný, účinný a přenosný. To vše a mnohem více je teplovzdušný ventilátor. Přístroj, který je stále nejoblíbenějším topidlem českých domácností.

Tento článek se zabývá jeho výhodami, radami pro koupi vhodného zařízení, ale také poukazuje na to, že teplovzdušný ventilátor není vhodný pro každého.

Co je teplovzdušný ventilátor

Teplovzdušný ventilátor neboli přímotop je druh topidla, který se vyznačuje rychlým ohřevem místnosti. Funguje tak, že elektrická energie, která je do ventilátoru přiváděna, se v něm přeměňuje na teplo, které je následně odváděno do místnosti.

Výhody teplovzdušného ventilátoru

Hlavní výhodou, kterou pocítíte ihned při koupi přístroje, je jeho nízká pořizovací cena. Pořizovací náklady se totiž pohybují v řádech několika stokorun, a proto je první volbou v domácnostech, hledajících levná řešení. S tím souvisí i skutečnost, že mají přímotopy nižší měrnou spotřebu.

Další nespornou výhodou teplovzdušných ventilátorů je jejich mobilita. Používat je můžete všude tam, kde zrovna potřebujete. Jsou lehké a plně mobilní. Jeden přístroj tak můžete jednoduše používat přes týden doma a vzápětí se díky němu ohřejete o víkendu na chatě.

Jejich instalace je jednoduchá a rychlá, jsou téměř bezúdržbové a vyznačují se dlouhou životností.

Jejich hlavní výhoda ale souvisí s jejich funkcí. Je jí rychlé vytopení místnosti. Během chvíle vás zahřejí a dodají vám tepelnou pohodu.

Jak vybrat ten správný teplovzdušný ventilátor?

Před koupí jakéhokoliv topidla si dopředu ujasněte, jaký bude účel jeho použití. Teplovzdušné ventilátory se například hodí do menších vnitřních prostor. Jsou určeny pro lokální vytápění, ale ty nejvýkonnější vytopí i větší místnosti.

Neřiďte se pouze cenou, ale zkoumejte i další parametry: jaký je výkon přístroje s ohledem na velikost místnosti, jaká je jeho hlučnost či zda má pojistku proti přehřátí.

Pro koho nejsou teplovzdušné ventilátory vhodné?

Výhod teplovzdušných ventilátorů je mnoho, ale najdou se i nevýhody, kdy je přístroj nevhodný pro některé jedince. Při jeho použití se totiž víří prach, takže je zařízení nevhodné pro astmatiky, alergiky a lidi s respiračními problémy. Na trhu je ale i pro ně k dispozici celá řada alternativ. Skvělou volbou jsou například infrazářiče, karbonové zářiče, olejové radiátory či keramická topidla.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/