Tipy na trendy šaty pro rok 2024

Každý rok s sebou přináší jiné módní trendy. Léto 2024 přichází s vlastním výčtem stylů a barev, které budou letos v módě. Ničeho z toho se držet samozřejmě nemusíte, ale měli byste je znát. Uvidíte je totiž hodně v obchodech, takže budete alespoň vědět, s čím můžete počítat. Některé z trendů jsou výraznější než jiné, ale většina z nich sluší každé ženě během horkých letních dnů.

Trendy barvy

Letos budou v módě zemité a přírodní barvy, jako je khaki, béžová, hnědá nebo terakota. Jestli je máte rády, letos je uvidíte v obchodech úplně všude. Na druhou stranu tam najdete i živé barvy, jako je fuchsiová nebo kobaltově modrá. A nakonec trendy šatů potěší všechny ženy, které milují jemné, pastelové barvy. Mezi nejkrásnější patří:

  • levandulová,
  • světle růžová,
  • mátově zelená,
  • baby blue.

Oblíbené střihy na léto

Vybírat můžete podle barvy, ale také střihu. To platí také pro značkové zdravotnické oděvy, které mají nyní mnohem větší paletu možností. Obecně u šatů budou letos dominovat volné a asymetrické střihy. Připravte se také na hodně modelů v midi délce. To je skvělé, protože tato délka sluší prakticky každé ženě bez ohledu na typ postavy. Budete mít proto mnohem více možností při nákupu.

Detaily vládnou letošnímu létu

Volány znovu přichází do módy, stejně jako výšivky. Moderní sesterské šaty také najdete s veselými potisky. Velmi populární jsou nyní také tzv. cut-out prvky, které odhalí kousek kůže na strategickém místě. U pracovních oděvů je nenajdete, ale pro volný čas se vám budou podobné šaty hodit. Hlavně na rande jsou ideální, protože působí velmi sexy.

Vsaďte na udržitelnou módu

V posledních letech je velmi moderní a trendy, když máte oblečení od lokálních výrobců a z udržitelných materiálů. Proto si můžete pořídit šaty české výroby nebo z recyklovaného materiálu. Populární je také nakupování z druhé ruky. Tím dáte šatům druhou šanci a získáte unikátní kousek, který již v žádném obchodě nenajdete.

Zdroj obrázku: maryviolet / stock.adobe.com