Tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro celou rodinu

Slovensko patří mezi oblíbené destinace pro všechny Čechy, kteří milují přírodu, turistiku, hory a nechtějí se potýkat s jazykovou bariérou na dovolené. Vyrazit můžete klidně s celou rodinou, protože si zde každý najde své oblíbené místo. Mezi nejoblíbenější místa patří:

  • Demänovská dolina,
  • výstup na Chopok,
  • Tatralandia,
  • turistické stezky pro dě

Demänovská dolina a Demänovská ledová jeskyně

Obě tato místa se nachází ve stejné oblasti. V dolině najdete naučnou stezku a v jeskyni nezapomenutelný zážitek. Přidejte k tomu nezapomenutelný pobyt v hotelu Liptov a dovolenou si užijete naplno. Tyto výpravy si navíc užijí i menší děti.

Chopok

Výstup na Chopok vysoký 2024 m n. m. můžete zažít s celou rodinou. S menšími dětmi vyjeďte lanovkou a s většími můžete absolvovat celou trasu pěšky. Na vrcholu na vás čekají nádherné výhledy do okolí, které nic nepřekoná. Navíc tam najdete i další (navazující) turistické trasy.

Vrbické pleso

Máte-li rádi jezera, vydejte se k Vrbickému plesu. Vede kolem něj snadná trasa, kterou zvládnete i s nejmenšími dětmi. A všude kolem vás bude jen čistá příroda. Apartmány Liptov obklopené přírodou vám dají stejný pocit, až se vrátíte do ubytování. I zde budete mít stromy a čerstvý vzduch na dosah ruky.

Aquapark Tatralandia

Pro rodiny s dětmi bude návštěva aquaparku v létě naprostou nutností. Strávíte tu jistě celý den, protože se zde nachází nespočet bazénů, tobogánů a pro dospělé nabízí i wellness služby. Díky tomu si užijí hodně zábavy nejen děti, ale také jejich rodiče.

Stezka medvěda

A nakonec si můžete projít některé z naučných stezek pro děti, např. Stezku medvěda. Tam se děti naučí o místní přírodě a zvířatech, které žijí ve slovenských lesech. Najdete tam hodně interaktivních prvků, které budou bavit malé i trochu větší děti. Kam v Nízkých Tatrách vyrazíte nejdříve na své dovolené s celou rodinou?

Zdroj obrázku: sitriel / stock.adobe.com