Vybíráme ideální pelech pro psa

Pokud máte psa, musíte ho maximálně zaopatřit. Každý pes je citlivé zvíře a jeho základem je, aby dostával vyváženou stravu a své měl místo, kde bude moci spát a odpočívat. Zapomeňte na to, že psovi dáte nějakou starou matraci a deku, která je plná bakterií. Na kvalitě záleží. Poradíme vám, jak vybrat ideální pelech i pro vašeho psa.

pelech pro psa
ilustrační foto: mujmazlik.cz, Xtrem Matrace 100x70cm

Pro větší psy jsou lepší speciální matrace

Máte-li většího psa, bude lepší, když mu pořídíte matraci, na které se bude moci rozvalovat. Na trhu jsou dnes matrace pro psy se speciální úpravou, které mohou být použity uvnitř i venku. U matrace je důležité, aby byla vystlána dobrým materiálem. Důležitý je i její potah, který musí jít snadno udržovat a současně by měl být odolný proti vodě. Velmi kvalitní matrace nabízí v současné době značka Dooop. Jejich velkou předností je odolný povrch a hlavně to, že náplň je možné vyjmout a snadno vyčistit. Značka nabízí i matrace o rozměrech 120 x 120 cm.

S menšími psy je to složitější

Jestliže máte menšího psa, je důležité, aby se mohl v pelechu zahřát. Nejlépe uděláte, pokud budete vybírat pelechy pro psy s mantinelem. O ten se pes může opřít a zároveň zahřát. Pozor si dejte na rozměr. Pelech musí psovi zajistit dostatek místa. Změřte psa ve stoje – tím získáte rozměr pelechu. Mezi top patří modely od Red Dingo, které mají molitanovou náplň na dně i v bocích. Pelechy mají dokonce i voděodolnou membránu a příjemný potah z umělého semiše.

I designové lahůdky

I v případě pelechů je třeba se věnovat designu, ale nic se samozřejmě nesmí přehánět. Designové pelíšky se hodí pro malé psíky jako jsou čivavy apod. Pořídit jim můžete například i takovou specialitu jako je postel s nebesy, pelíšek se tvaru koule či boudičku ozdobenou stylovou mašlí. Levné psí pelíšky se super designem jsou specialitou značky Louisdog.

Napsat komentář