ZUNO půjčky a úvěry

Toužíte po vlastním bydlení? Nebo si chcete koupit nové auto? Jste mladí, a máte věk do 35 let? Hypoteční úvěr pro mladé je úvěr, kde máte zvýhodněnou úrokovou sazbu o 2 až 3% p.a, v závislosti od banky.


zuno

ilustrační foto: zuno.cz

Vzhledem k tomu, že dnes banky poskytují úrokové sazby kolem 3%, je v této době možné vybavit hypotéku pro mladé s úrokovou sazbou 0% p.a. V tomto případě Vám banka odpustí 1% a stát 2% po dobu 5 let.

Co však musíte splňovat, abyste ji získali? Věk do 35 let a váš příjem za předchozí kalendářní rok nesmí přesáhnout částku 1 180 € měsíčně v tlustém. Tato hranice příjmu se mění každý kvartál. Určuje se podle průměrného výdělku v ČR v hrubém za kvartál, který předchází poslednímu ukončenému kvartálu a tuto částku zveřejňuje statistický úřad SR.

Nejlepší čas na získání státního příspěvku je většinou od dubna do června. Protože největší příjem máme hlavně v prosinci, kdy jsou vypláceny vánoční prémie a různé jiné odměny, které se započítávají do našeho hrubého příjmu. Tedy i částka, kterou nesmíte překročit na získání státního příspěvku je vyšší. Pokud je žadatel o takový druh hypotéky sám, nemůže jeho příjem a věk přesáhnout tuto hranici. Také musí splňovat podmínku, že tuto možnost příspěvku v minulosti ještě nevyužil. Pokud jsou na takovou hypotéku dva finanční limit (hrubá mzda) se spočítá. Takže pokud má jeden ze žadatelů měsíčně hrubou mzdu např .: 1 300 € a druhý 400 € mohou zvýhodnění využít spolu.

Hypotéka pro mladé je omezena na max. 50 000 €, což v praxi znamená, že pokud si chcete půjčit na auto nebo na bydlení např. 80 000 €, tak zvýhodněný úrok dostanete na částku 50 000 € a na částku 30 000 € máte úrok určený bankou, bez zvýhodnění. Státní příspěvek se poskytuje na omezenou dobru. Momentálně je poskytován na pět let. Po tomto období státní příspěvek zaniká a začnete platit splátku se standardním úrokem určeným bankou. Během pěti let musí zůstat nemovitost ve vašem vlastnictví.

Postup vyřizování hypotéky je stejný, jako i při běžné hypotéce.

Napsat komentář