5 způsobů, jak si najít práci snů

Možná se i vám zdá nemožné nalézt vysněnou práci, která by vás bavila a zároveň by byla dobře finančně ohodnocená. Ale opak je pravdou! Existují totiž způsoby, které vám pomohou zjistit, jaká karierní dráha je pro vás ta nejlepší. Nic není nemožné! Díky následujícím 5 způsobů naleznete práci svých snů!


ilustrační foto: Pixabay.com – Free-Photos

Sledujte někoho ve vašem oboru

Není lepší způsob, jak se dozvědět co nejvíce o určitém druhu práce, než že strávíte určitý čas s někým, kdo se dané práci věnuje. Konverzace nebo neformální rozhovor s touto osobou vám také bude nápomocný, nicméně rozhodně se nedozvíte tolik jako při samotném „sledování v akci“. Pozorujte minimálně po několik dní běžnou denní práci osoby, jejíž kariéra se vám zamlouvá a také byste o ni sami měli zájem. Možná, že se vám to zdá hloupé – v dospělém věku pozorovat ostatní při práci, ale z dlouhodobého hlediska stojí za to, být na pár dní za hlupáka.

Dejte přednost osobnímu růstu

Při volbě kariéry myslete na dlouhodobé hledisko. Práce a určitý druh kariéry se vám mohou v současnosti zdát velmi atraktivní, ale to není dostatečný důvod k tomu, rozhodnout se pro ně. Vždy musíte nejdříve zvážit všechny možnosti, které se vám nabízí, a vytvořit si jasnou představuju o vaší kariérní dráze. Kde se profesně vidíte za 15 let? Nabízí vám daná práce kariérní růst? Raději dejte přednost méně placené práci, u které je ale možný kariérní postup – jen tak se budete posouvat směrem k vysněné kariéře.

Neunáhlete se

Vaše vysněná práce by vás měla bavit a přinášet vám radost i pocit zadostiučinění. Nicméně ne vše vám vydělá peníze. A k pohodlnému životu budete peníze potřebovat. Každý rád dělá více než jednu jedinou věc, takže abyste zjistili, jaká je vaše vysněná práce, sepište si všechny aktivity, které vás baví dělat a také všechny oblasti lidské činnosti, které vás zajímají. Tento soupis pak zužte podle aktuální nabídky práce a také podle možnosti kariérního postupu.

Například pokud vás zajímá módní styling, ale tato oblast vám nenabízí vhodné pracovní pozice a možný kariérní růst, je lepší od této kariéry upustit a věnovat se módnímu stylingu ve vašem volném čase. Můžete něco opravdu milovat, ale pokud se s tím na trhu práce neuplatníte, věnujte se dané činnosti jen jako koníčku a v profesní sféře dělejte něco dalšího, co máte rádi a naplňuje vás.

Náš tip: Je váš sen živit se sportem, ale nemáte na to fyzičku? Nastudujte problematiku bookmakingu, využijte bonusové kódy pro online bookmakery a brána do světa podnikání svých snů je otevřena!

Obklopte se lidmi, kteří vás inspirují

Nepodceňujte vliv vašeho okolí na vlastní osobní rozvoj. S nadsázkou by se dalo říci, že jste to, s kým se stýkáte. Zanalyzujte tedy okruh vašich přátel a známých s potazem na vaše kariérní směřování. Nejlepší je obklopit se lidmi, kteří jsou na stejné cestě za úžasnou kariérou. Ctižádostiví kamarádi, kteří vědí, co od života chtějí, vás budou inspirovat a motivovat k lepším výkonům.

Jděte do toho! (zvláště pokud máte strach)

Lidé často zbytečně váhají, pokud mají strach nebo jsou kvůli něčemu nervózní. Místo zbytečných obav o věci, které stejně nemáte šanci ovlivnit, konfrontujte váš strach, překonejte ho a využijte všech možných příležitostí, které se vám ve vaší kariérní dráze nabízejí. Život je o osobním růstu a jediný způsob jak vyrůst, je nebát se výzvy a životních změn.