Nejdůležitější prvky obývacího pokoje, které vám doma nesmí chybět!

Obývací pokoj je srdcem domova, místo, kde rodina tráví spoustu času a kde se setkávají přátelé. Aby byl tento prostor útulný a funkční, existuje několik klíčových prvků, které by neměly chybět v žádném moderním obývacím pokoji. V žádném domově nesmí chybět:

  • nábytek (pohovka, konferenční stolek),
  • jeden výrazný bod místnosti,
  • úložný prostor,
  • osvětlení a dekorace.

Pohodlný nábytek

Základem každého obývacího pokoje je pohodlný nábytek. Pohovky, křesla a stoly by měly být vybrány s ohledem na pohodlí a styl. Nezapomeňte na kvalitní polstrování a materiály, které budou odolné a snadno udržovatelné.

Středový bod pozornosti

Každý obývací pokoj potřebuje středový bod, který přitahuje pozornost. To může být elegantní televizní stěna, umělecké dílo na zdi, krb nebo zajímavý stůl. K unikátnímu konferenčnímu stolku potřebujete stolové nohy, které doplníte deskou podle svého výběru. Středový bod dodá místnosti charakter a eleganci.

Dostatek úložného prostoru

Uskladňování je klíčovým prvkem v obývacím pokoji. Police, skříně a regály vám umožní udržovat pořádek a skrýt nepořádek. Investice do praktického úložného řešení vám usnadní udržování čistoty a organizace. Využít můžete také úložný prostor v pohovce.

Dobré osvětlení

Správné osvětlení vytváří atmosféru a pohodu. Kombinace stropního osvětlení, stojací lamp a svíček umožňuje vytvářet různé nálady a zajistit optimální viditelnost. Velkou výhodou více zdrojů světla je fakt, že můžete vždy přinést do pokoje atmosféru, kterou budete zrovna potřebovat. Večer vám dobře poslouží svíčky pro romantiku. Stojací lampa bude zase skvělá na čtení.

Dekorace a doplňky

Každý obývací pokoj by měl obsahovat osobní doteky, které odrážejí vaši rodinu a vkus. Fotografie, rodinné suvenýry a oblíbené dekorace dodají místnosti osobní charakter a teplý pocit. Přidat můžete i zajímavé polštáře na pohovku nebo podložku pod nohy.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com