Byty za příznivé ceny v Hradci Králové a Pardubicích

Hradec Králové je klidné, hezké město, které disponuje veškerou vybaveností, kterou od středně velkého města očekáváte. Turisty i obyvatele zaujme nejen svou architekturou, ale také spoustou kaváren, divadel a městskými parky. Stejně tak jsou velmi vytížené pěší zóny vedoucí středem města.


ilustrační foto: Pixabay.com – jarmoluk

Velkou výhodou tohoto města je výborná dopravní dostupnost, týkající se nejen silniční dopravy, které dominuje přímé spojení na Prahu. Pro rodiny s dětmi je výhodná zejména městská část Moravské Předměstí, v jejíž blízkosti se nachází mateřské i základní školy, sportovní areály. Na dosah je také knihovna a nemocnice a obchodní centrum.

Jestliže uvažujete o koupi bytu právě v Hradci Králové, pak máte velkou šanci, že se vám podaří koupit byt, jehož cena bude velmi výhodná. Hradec Králové sice nepatří k nejlevnějším lokalitám, přesto se nedá říct, že by prodej bytu Hradec Králové nabízel přemrštěné ceny. Pokud si srovnáte ceny v Hradci Králové například s nabídkou bytů k prodeji v Brně, pak budete mile překvapeni.

Naopak cena bytů k pronájmu je s Brnem srovnatelná. S aktuální nabídkou dostupných bytů se můžete seznámit na těchto stránkách www.eurobydleni.cz/byty/hradec-kralove/pronajem/. Druhou velmi žádanou lokalitou a od Hradce jen pár kilometrů vzdálenou jsou Pardubice.

I v tomto městě vybízí k odpočinku krásné historické centrum, které je městskou památkovou rezervací. Ideální je také dopravní spojení na Prahu, zejména prostřednictvím železniční sítě. Nabídka na prodej bytu Pardubice je cenově srovnatelná s Hradcem Králové, takže záleží jen na vás, kterému z těchto dvou měst dáte přednost.

Obě města jsou srovnatelná a každé má své silné a slabé stránky. Záleží co od města, ve kterém budete žít, očekáváte. Pokud jste pracující, pak pro vás nebude rozhodující existence univerzity v Pardubicích. Naopak budete časem vyhledávat dětská hřiště a jiné volnočasové aktivity, které vám může nabídnout například dostihová dráha.