Doplňte si vzdělání na rodičovské dovolené

Rodičovská dovolená je ideální příležitostí rozšířit si vzdělání. Mnoho žen nastupuje na první rodičovskou dovolenou krátce po dokončení studií a nemají tudíž dostatečnou praxi pro pozdější hledání zaměstnání.


ilustrační foto: pixabay.com – kaboompics

Doma stráví většinou nejméně tři roky, což je doba, kdy se znalosti a zkušenosti, které nebyly ověřené v praxi, do určité míry vytratí a navíc každý obor během této doby projde určitým vývojem. Proto je rodičovská dovolená vhodná pro další studium. I když se spoustě žen zdá, že jsou sice doma, ale dítě jim zabere většinu volného času, pravdou je, že poté co dítě nastoupí do školky respektive školy a maminka do práce, bude času ještě méně. Kromě starosti o dítě přibude ještě chození do práce, vystavování se každodennímu stresu a starost o domácnost.

Na studium už nebude ani chuť ani čas. Proto, jste-li maminkou v domácnosti, zamyslete se, zda nevyužít volné chvilky, které během dne máte a nezačít studovat. Nemusí se nutně jednat o studium na vysoké škole v tradiční formě. To by opravdu bylo těžce realizovatelné. Vhodnou formou je například některý z kurzů doplňujícího vzdělání. Zaujmout by vás mohl Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách Praha.

Tento kurz je akreditovaný MPSV a jeho absolvováním získáte odbornou způsobilost pro výkon povolání pracovníka v sociálních službách. Výuka probíhá v pátek a sobotu v rozsahu 152 vyučovacích hodin rozdělených na část teoretickou a praktickou. Kromě rekvalifikačního kurzu nabízí agentura Seduca také semináře zaměřené na vzdělávání v sociálních službách. Na ty se sice nemůžete přihlásit jako jednotlivec, protože jsou organizovány pro zaměstnance konkrétního zařízení, ale nabídka témat těchto kurzů je velmi zajímavá a jsou časově méně náročné. Takovýto kurz lze proto bez problému absolvovat, i když jste už zaměstnaní. Kompletní nabídku kurzů a seminářů najdete na stránkách agentury Seduca. Pro bližší informace můžete kontaktovat některého ze zaměstnanců pod tímto odkazem www.seduca.cz/kontakt.