Jak hrát Blackjack online

Blackjack patří mezi populární karetní hry, které si můžete zahrát v kasinech. A to nejen v těch kamenných, ale také v těch virtuálních. Propadly jí miliony hráčů po celém světě.


ilustrační foto: Pixabay.com – Free-Photos

Počátky Blackjacku a současná popularita

Blackjack získal takovou popularitu především proto, že výsledek hry nezávisí tak zcela na náhodě. Vhodně zvolenou strategií lze hru významně příznivě ovlivnit, případně přímo získat i jistou výhodu. Platí to zejména o postupu, kdy si hráč snaží zapamatovat tažené karty neboli o tzv. počítání karet. Hráč svým postupem rozhoduje o dalším vývoji hry.

Svůj původ má oblíbená karetní hra ve hře nazvané vingt-et-un. Ta vznikla ve Francii a poprvé se v tamních kasinech objevila již na počátku 18. století. Dnešní black jack se hraje se žolíkovými kartami, a to s jedním nebo několika balíčky o 52 kartách. U nás je dobře známá obdoba black jacku, která stojí na prakticky shodných pravidlech, ale hraje se s kartami mariášovými. Známá je pod názvem „oko bere” nebo „jedenadvacet”.

Jak hrát Blackjack

Základní pravidla lze ovládnout velmi rychle, a to ať se rozhodnete pro hraní s klasickými kartami nebo pro black jack online. Pouze se můžete setkat s drobnými obměnami v závislosti na konkrétní variantě.

Náš tip: Zkuste bonusové kódy pro online bookmakery

Hraje se s dealerem, který míchá a rozdává karty, vyplácí výhry a inkasuje prohry. Zároveň má na rozdíl od hráčů striktně daná pravidla, kdy má táhnout nebo stát.

Na počátku každé hry si musejí hráči vsadit na příslušné pozice, kterým se říká boxy. Hráč volí výši sázky v limitu minimální a maximální možné stanovené částky. Posléze všichni dostanou před své boxy dvě karty obrácené lícem nahoru. Následně dealer v závislosti na verzi hry buď kartu jednu, případně dvě karty, a to v podobě jednu lícem nahoru a druhou dolů.

Každý hráč následně usiluje o to, aby v každé handy právě porazil dealera. Hodnota každé handy by tak měla být vždy vyšší, a navíc nepřekročí 21. Ta nejlepší se pak nazývá „black jack”.

Výhody online hraní

Pokud se rozhodnete pro hraní black jacku online, díky moderním technologiím můžete využít přístup do kasina skutečně kdykoli. Dnes již provozovatelé umožňují hraní rovněž prostřednictvím mobilního telefonu.

Abyste se mohli maximálně přiblížit atmosféře reálného kasina, nabízí řada portálů také hraní v tzv. živém módu. V takovém případě hrajete po boku ostatních reálných hráčů proti živému krupiérovi, s nimiž můžete jednoduše komunikovat a získat tak přehled o dění nebo se naučit novou strategii. Stále přitom ovšem nemusíte opustit pohodlí svého domova.

Kvalitní online kasino stejně tak pro své hráče chystá širokou nabídku nejrůznějších bonusů, a to jak vstupních, tak i těch vkladových určených pro pravidelné hráče. Získat můžete nejen finanční částku, ale také například i volná zatočení.