Ještě než podstoupíte léčbu rovnátky si přečtěte toto

Vězte, že i jednotlivé typy rovnátek nabízí výrazně odlišné vlastnosti. tj. mají různé výhody a nevýhody. Stejně tak se můžete napříč ordinacemi ortodoncie setkat s různou kvalitou léčby. Co je tedy dobré vědět před tím, než se vydáte k nejbližšímu ortodontistovi?

  1. Jednotlivé typy rovnátek mají různé nároky na průběžnou údržbu. Zatímco u kvalitních foliových rovnátek se můžete „těšit“ na to, že vám údržba zabere cca 15 minut denně, u konvenčních fixních rovnátek je to již více.
  2. Stejně tak, jednotlivé typy rovnátek vyžadují různou frekvenci návštěv u ortodontisty, kdy fixní rovnátka či samoligovací rovnátka vyžadují frekvenci cca 1. za 6 týdnů, u foliových rovnátek je to cca 1. za 12 týdnů.
  3. Výrazně odlišná je i doba léčby, kdy s konvenčními fixními rovnátky je spojena nejdelší časová náročnost. U samoligovací a foliových rovnátek pak lze chrup srovnat za období do 1 roku.
  4. Etablované ordinace ortodoncie nabízí možnost rozložení investic do několika měsíčních splátek. Moderní a ověřené metody léčby nesrovnalostí chrupu jsou tak dostupné širší veřejnosti. Více o cenové náročnosti rovnátek najdete na této stránce: cena rovnátek.
  5. Ordinace spro-klientských přístupem nabízí úvodní konzultaci zdarma s tím, že již při první návštěvě se dozvíte, jaký bude průběh léčby vad chrupu, plus na jaký výsledek se můžete těšit.

Přehled ordinací ortodoncie najdete například na internetových stránkách ortodoncie.cz. Snadno si můžete najít středisko, které vám navrhne léčbu nesrovnalostí chrupu, které maximálně odpovídá vašim představám. Na výše uvedených internetových stránkách rovněž najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s nošením rovnátek.

Zdroj obrázku: puhhha / Shutterstock