Tisknete hodně? Pak tiskněte chytře a ekonomicky

Znáte to, už zase došel toner. Potřebuje vyměnit. Jenže originál je zbytečně drahý a také se vám zdá, že moc nevydrží. Je to možné. Pro výrobce tiskáren je spotřební materiál v zásadě to jediné, na čem mohou ze zákazníka dále vymámit peníze.

ilustrační foto: Pixabay.com – TeroVesalainen

Přece jen, tiskárnu si člověk nekupuje na rok, často bez problémů slouží i 10 let či více. Jak ale ušetřit? Hlavně laserové tiskárny na tisk běžných dokumentů jsou hlavně o tom, že potřebujeme tisknout velkoobjemově a cena je to rozhodující.

Jak ušetřit

Pro dostatečně kvalitní tisk přitom není potřeba kupovat originál. Ve většině případů se vám to nevyplatí. Rozdíl mezi originálem a alternativami je totiž obvykle neznatelný. Máte v zásadě možnost zvolit mezi:

  • Kompatibilními alternativními tonery
  • Repasovanými originálními tonery

V obou případech to znamená významnou úsporu nákladů a vaše pracovní či firemní dokumenty tím nijak neutrpí. Pokud totiž toner tiskne dobře a stejnoměrně po celé ploše, tak většinou není na co si stěžovat. Teď už jen stačí vybrat dle výrobce vaší tiskárny. Pokud se zaměříte na kompatibilní tonery Brother, tak je nutno dále samozřejmě ještě myslet na konkrétní model vašeho zařízení. Podle toho vyberete vhodný toner, který si bude s tiskárnou bez problémů rozumět. Také u alternativ existují různě kvalitní náplně. Ty od prémiových alternativních výrobců bývají opatřeny certifikáty a cenově jsou přesto příznivé.

Repas a originál

Možností je také samozřejmě zvolit repas. V tom případě se jedná vlastně o obnovený originál. Opět s kvalitou nebývají problémy a ušetříte. Máte jinou tiskárnu? Třeba Epson? Jestliže nebudete spokojeni s kvalitou repasu nebo alternativy, vždy můžete zkusit originální tonery Epson. Počítejte však s vyššími cenami a pravděpodobně na jeden toner nevytisknete tolik stran. To je už ale vcelku individuální dle konkrétního produktu.