3 příklady využití kovových regálů v rodinných domech

Kovové regály mají velké množství výhod. Jsou vyrobeny z odolného materiálu, který se nepoškozuje opotřebením a odolá i nárazům.

Regál_180x90x30__4_police
ilustrační foto: t-regaly.cz

Variabilita v uložení polic je obrovská a vždy je možné volit mezery podle aktuální potřeby a mezery mezi policemi mohou být kdykoliv změněny. Ty nejodolnější police mohou disponovat nosností až 250 kg, což rozhodně není málo. V rodinných domech jsou ale stále poněkud podceňovány. Jaké může být využití regálů v rodinných domech? Podíváme se na 3 konkrétní příklady.

První způsob využití – garáže a dílny

V garážích a dílnách nacházejí policové regály své uplatnění nejčastěji. Právě zde je nejvíce doceněna především jejich odolnost proti opotřebení i proti poškození nárazem. V regálech může být přehledně uskladněno velké i malé nářadí, prakticky bez ohledu na jeho hmotnost. A velká nosnost polic je v případě těžkého kovového nářadí také velmi důležitou vlastností. Ideální jsou regály v celokovovém provedení.

Druhý způsob využití – do spíží a příručních skladů

Velmi efektivní mohou být regály také v příručních kuchyňských skladech, které jsou běžně označovány jako spíž. Do spíží je potřeba přehledně uskladnit velké množství potravin s různou velikostí i váhou. Nosnost polic oceníte i v případě potravin, protože pytlíky s moukou a cukrem by mohly být pro police ve zdi příliš velkou zátěží. Díky různorodé velikosti jednotlivých potravin jistě oceníte i variabilitu rozmístění polic. A pokud zjistíte, že vám současné rozložení polic nevyhovuje, kdykoliv jej můžete předělat.

Třetí způsob využití – šatny a botníky

Ne všechny domácnosti jsou realizovány tak, aby šatna s botníkem byly společnými místnostmi. Pokud ale máte šatnu na oděv a obuv jako oddělenou místnost, i sem se regály skvěle hodí. Pro regály, na kterých bude oblečení doporučujeme dřevotřískové police. Pro regály s botami naopak police kovové. Regál s kovovými policemi lépe snáší případnou vlhkost, která na botách může být.

Napsat komentář