Jak se pozná správný fanoušek

„Do tohooo!” ozývá se z narvané haly nebo stadionu. Bez fanoušků by byl sportovní svět chudý a postrádal by význam. Dokonce i konzervativní potlesk u tenisu, dodává tomuto sportu potřebné kouzlo. Patříte mezi správné fanoušky? Co se takovému fanouškovi nesmí chybět? A jaké zásady ctí?

fanoušek

Jak správný fanoušek vypadá

Oddaného fanouška poznáte hned na první pohled. Jak? Prozradí ho vlajka. Může ji mít namalovanou na obličeji, držet v ruce nebo se mu pohupuje na zádech místo pláště. Mezi další poznávací znamení patří výraz. Viděli jste někdy naštvaného nebo zamračeného fanouška? Možná jen v případě, že jeho oblíbený tým právě prohrál. Ale před zápasem, kdy panuje vzrušující atmosféra, se všichni usmívají a jsou plní očekávání. Správného fanouška také poznáte tak, že jsou okolo něj další lidé. Přátelé, rodina, kolegové. Sport dokáže totiž jednu úžasnou věc – sbližovat lidi.

Manuál vzorového fanouška

Fandění není jen o vzhledu a povrchnosti. Pokud se řadíte mezi vzorové fanoušky, ctíte zásady fair play. A to nejen při zápasech, ale také v práci a doma. To je jedna z dalších ctností sportu, učí vás férovému jednání. Víme. V praxi to tak často příliš nevypadá. Možná vám právě vybavil obrázek simulujícího fotbalisty, který naschvál zdržuje hru nebo se snaží svému týmu zajistit penaltu. Jaké pocity to ve vás vyvolává? Vztek? Znechucení? Zášť? I v tomto směru vás sport učí. Donutí vás si uvědomit, jak je vám z toho zle, když se někdo nechová férově. Tak se tak přeci sami nebudete chovat.

Při jakých příležitostech se do konce roku můžete ještě vyřádit

Do konce roku nás ještě čeká několik příležitostí, při kterých budeme moci na zrcátka u svých aut nasadit vlajky a hrdě brázdit ulice. Jedná se například o tyto příležitosti:

  • 4. září –  Česko – Severní Irsko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 17. září – 1. října. Světový pohár v hokeji, Toronto (Kanada)
  • 8. října – Německo – Česko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 11. října Česko – Ázerbájdžán, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 11. listopadu Česko – Norsko, kvalifikační skupina fotbalistů o MS 2018
  • 12. – 13. listopadu –  finále tenisového Fed Cupu

Pokud jste také obchodníci, využijte těchto příležitostí a vyvěste před své obchody na stožár vlajky. Všichni vaši potencionální zákazníci uvidí, že fandíte našim sportovcům a uctíváte správné hodnoty. Například fair play. Hned se na vás začnou dívat jinak, s větší důvěrou. Zkuste to. Najdete zde

Kde fanoušci nakupují

Připravte se na sportovní utkání předem a neplaťte za vlajky a podobné věci zbytečně moc. Před stadionem bývá spousta stánků, které nabízí věci pro fanoušky několikrát dražší, než pořídíte v e-shopech. Vážně. Podívejte se například na stránky www.vlajky.eu a přesvědčte se sami. Najdete zde například:

Samotná prodejna sídlí v Praze, ale zboží vám doručí, kam si budete přát. Najděte si čas a podpořte naše sportovce. Potřebují nás.

Napsat komentář