Naučte se pořádně první pomoc

Jste si stoprocentně jistí, že byste správně zareagovali v krizové situaci, jako je dopravní nehoda? Nikdy si nemůžete být jistí, kdy se stanete přímým účastníkem nějaké tragédie.

první pomoc
ilustrační foto: pixabay.com – alpeko45

Včasná reakce je často to jediné, co může někomu zachránit holý život. Naučit se pořádně první pomoc by tak měl každý z nás. Jestliže si nejste stoprocentně jistí, že víte, jaké postupy se při první pomoci dělají, přihlaste se na kurz první pomoci. Nejen že se zde naučíte vše podstatné, ale ještě ze sebe budete mít dobrý pocit. Kurzy první pomoci jsou pro některá povolání dokonce povinná – jsou to například letušky, plavčíci, atp. Do kurzu první pomoci se však může přihlásit kdokoli.

Kromě letušek nebo plavčíků by měl umět zasáhnout také každý pedagogický pracovník. Bohužel tak tomu často nebývá a většina učitelů či vychovatelů neví, jak zareagovat. Přitom dalším vzděláváním si právě ve školství pedagogičtí pracovníci jednoduše zvyšují svou kvalifikaci a každý ředitel školy rád vidí, že jsou učitelé stále aktivní a mají zájem na sobě dále pracovat. Další vzdělávání pedagogických pracovníků může být různorodé – nemusí se jednat jen o první pomoc, ale žádané jsou také kurzy psychologie, time managementu, kurzy asertivity, komunikace atd.

Patříte mezi pedagogické pracovníky a zaujala vás možnost dalšího vzdělávání? Jestliže nevíte, kam se obrátit, kontaktujete vzdělávací agenturu Seduca. Ta vede řadu kvalitních kurzů pro pedagogy, které jsou ve většině případů akreditovány MŠMT. Pro bližší informace navštivte internetovou adresu www.seduca.cz/skolstvi. Zde najdete přehled kurzů pro pedagogické pracovníky i potřebný kontakt. Vzdělávací centrum Seduca nabízí i rekvalifikační kurzy, vzdělávací kurzy, jazykové kurzy atd. Z nabídky si vybere úplně každý. Sídlo kanceláře je ve Žďáru nad Sázavou, ale kurzy probíhají i v řadě dalších měst.

Napsat komentář