Platit nebo neplatit za seznámení?

Jestli jste se někdy zkoušeli seznámit přes internet, nejspíš jste se rozhodovali, zda se registrovat na placených seznamkách nebo využít seznamky zdarma.

seznamka - kalendář
ilustrační foto: pixabay.com – Basti93

Záleží, co od seznámení očekáváte. Někdo takto hledá vážný vztah, jiný jen chvilkové povyražení. Uveďme si důvody, proč platit nebo naopak neplatit za seznámení.

Placené seznamky

Kdo nebere seznámení jen jako zábavu a chce se opravdu seznámit a třeba potkat lásku na celý život, ten ať dá přednost placeným seznamkám. Máte tu větší šanci potkat stejně naladěný protějšek se stejně vážným zájmem o seznámení. Za členství v těchto seznamkách zaplatíte měsíční poplatek a poté můžete využívat všechny funkce.

Placené seznamky Vám pomohou s výběrem vhodného partnera. Na základě Vašich požadavků vygenerují z tisíců inzerátu protějšky, s nimiž by Vás mohlo něco spojovat. Tyto prémiové seznamky denně kontrolují nově založené profily a klesá šance, že byste narazili na nějakého podvodníka.

Seznamky zdarma

Vidina toho, že nic za registraci a používání seznamky neplatíte je sice lákavá, ale spíše tu najdete osoby, které hledají povrchní flirt nebo se vydávají za někoho jiného. Každý uživatel internetu si může kdykoli prohlédnout Váš profil s fotografií a přečíst si osobní údaje.

Nikdo ale neříká, že na neplacených seznamkách nemůžete najít životního partnera. Možná ve svém okolí znáte někoho, kdo si našel na takové seznamce svou lásku a rádi byste své štěstí také zkusili. Do seznámení nemusíte investovat žádné peníze, pouze svůj čas. Na těchto seznamkách si sami nastavíte filtr hledání, čímž se nemusíte probírat všemi inzeráty.

Při seznamování buďte maximálně opatrní a s protějškem se setkejte na veřejném místě. Svěřte se svým přátelům nebo rodině, že jdete na schůzku a v dohodnutou dobu se jim ozvěte, aby věděli, že jste v pořádku.

Napsat komentář