Podpořte lidská práva i životní prostředí

Tento článek bude pro náš blog trochu netradiční, ale o nic méně důležitý. Je totiž o činnosti nevládních organizací – tolik potřebných „hlídacích psech“ demokracie. Podpora občanských sdružení a neziskových organizací v Česku sice pomalu roste, ale ve srovnání s většinou západních zemí zůstává pořád velice malá. Měsíční trvalý příkaz třeba na sto nebo dvě stě korun přijde mnohým lidem jako velké peníze, přitom jsou ale někteří z nich schopni za večer v restauraci nechat i třikrát tolik. Pokud máte pocit, že byste rádi nějakou nevládku podpořili, ale nechcete se třeba zaměřovat jen na jedno úzké téma, máme pro vás jeden tip.

Brněnská organizace NESEHNUTÍ (NEzávislé Sociálně Ekologické HNUTÍ) nejspíš jako jediná v Česku spojuje témata ochrany lidských práv, životního prostředí a práv zvířat. Díky tomu najdete v jejich kampaních různorodé aktivity. Hlavním cílem jejich akcí na podporu občanské společnosti v zahraničí je Kavkaz, ale nejen on – také třeba zapomenutý východomoldavský region Podněstří.

Pokud vás napadne, že nejdůležitější je pro nás to, co se právě teď děje ve vládě, vězte, že NESEHNUTÍ se připojilo k aktivitám proti antisociálním vládním reformám. Dále  má rozsáhlý program za práva žen, v jehož rámci vede například kampaň za svobodnou možnost žen v ČR rozhodnout se, jak bude vypadat jejich porod. Nezapomíná ani na mladé – dělá semináře na školách, díky kterým by si žádné děcko nebo student neměl myslet, že rasismus je dobrý nápad, nebo upozorňuje na to, že Česko vyváží zbraně do režimů, které porušují lidská práva a nezřídka ty zbraně použijou proti svým obyvatelům. Všechny informace o NESEHNUTÍ jsou na jejich webu www.nesehnuti.cz .

Jestli máte pocit, že má taková činnost smysl, zvažte možnost podpořit činnost NESEHNUTÍ malým darem – jeho výška záleží na vás, ale pro sdružení znamená velkou podporu. Dar se pak dá samozřejmě odečíst z daně na základě vystaveného potvrzení.

Napsat komentář