Proč je přírodní kolagen pro vás důležitý

Kolagen je látka, kterou si i vy pravděpodobně ihned spojíte s klouby. Pravda je, že kolagen je důležitý i pro jiné části lidského těla. Jedná se o látku, která je nebytná pro lidské zdraví, je tedy na místě si o něm a jeho prospěšnosti říci něco více. V tomto článku se dozvíte, co je vlastně kolagen, kde pomáhá a jak si i vy můžete zajistit jeho optimální přísun.

přírodní kolagen
ilustrační foto: prirodnikolagen.com

Co je kolagen a jak působí v lidském těle

Kolagen, respektive přírodní kolagen je látka, kterou řadíme do skupiny bílkovin nerozpustných ve vodě. Existuje ho několik druhů. Důležitý je z toho důvodu, že je základní stavební jednotkou všech pojivových tkání v lidském těle. Bez dostatečného přísunu kolagenu tedy nemůže lidské tělo správně fungovat.

Kde se uplatňuje nejvíce

Dostatečné množství kolagenu je extrémně důležité pro zdraví kloubů. Je totiž základní jednotkou chrupavek. Pokud je kolagenu málo, klouby se rychleji opotřebovávají a tak dochází ke vzniku nemocí a nepříjemných bolestí. Nachází se také v pokožce – udržuje ji pevnou a pružnou. Jestliže je ho nedostatek, kůže ztrácí pružnost a objevují se vrásky. Je také součástí kostí, šlach, zubů a cév.

Je třeba zajistit jeho pravidelný přísun

Lidské tělo umí kolagen vytvářet, ale tuto schopnost ztrácí postupem věku. Čím více stárneme, tím méně kolagenu tělo produkuje. Pokud máme být v dobré kondici, je třeba zajistit přísun kolagenu jinak. Nejlepší je, konzumovat speciální doplňky stravy s jeho obsahem.

Je možné spojení s dalšími

Zajímavou možností je konzumace vlastních doplňků stravy. Ty si i vy můžete namíchat díky Mixturam. Na www.mixturam.cz si díky jednoduché aplikaci můžete vytvořit vlastní potravinové doplňky pro podporu zdraví. Budete vědět, co přesně a v jakém množství do těla dostáváte a tělu zajistit přísun všech látek, které mu chybí. Je to jednoduché a efektivní!

Napsat komentář