Reklamace u Mall.cz? Arogance velké firmy

V minulém článku recenzujícím MP3 přehrávač Philips GoGear ViBE 8 GB jsme slíbili popis toho, jak probíhala jeho reklamace u Mall.cz. Je to typický ukázkový příklad toho, že velká firma si nemusí „trhat játra“ se spokojeností svých zákazníků a doporučení pro vás, že nejnižší cena nemusí být vždycky nejvýhodnější.

Zmíněný MP3 přehrávač prostě jednoho dne, z ničeho nic, přestal fungovat, jak už to občas u přístrojů s jemnou elektronikou bývá. Vydal jsem se tedy do brněnské prodejny mall.cz, která je v příjemné docházkové vzdálenosti od hlavního vlakového nádraží. Už to, že mají samostatnou přepážku jen pro reklamace, a to, že se u ní nacházela bezmála desetihlavá fronta, mě trochu vyděsilo, ale trpělivě jsem dvacetiminutové čekání přečkal. Poměrně vstřícná prodavačka mi sdělila, že jejich reklamační oddělení funkčnost výrobku přezkoumá a do několika týdnů mi dají vědět. Vysvětlil jsem, že za několik dnů odjíždím na dlouhou dobu do zahraničí a že tedy v případě, že uznají reklamaci jako oprávněnou, bych potřeboval vrátit peníze, a nikoliv dostat přístroj opravený, neboť si ho nebudu moci vyzvednout. Vzhledem k tomu, že jsem vrátil nepoškozené kompletní balení i s obalem a vším příslušenství mi toto bylo přislíbeno.

A abych nezůstal v zahraničí bez muziky, koupil jsem si ten samý nový přehrávač.

Jaké bylo mé překvapení, když jsem asi po dvou týdnech od zákaznického servisu mall.cz dostal informaci o tom, že můj původní přehrávač je k vyzvednutí na přepážce. Vysvětlil jsem celou situaci do e-mailu a odpověď?

Dobrý den,
Vrácení peněz je možné pouze pokud se jedná o tzv skrytou závadu na přístroji.
Dívala jsem se na Vaši reklamaci a po testování v servise došlo vyjádření, že žádá závada na přístroji není a je plně funkční,
proto vrácení peněz není možné.
Vaše reklamace je kvyzvednutí na naší pobočce v Brně na Nových Sadech 24.

Kontrolní otázka: myslíte si, že bych chodil reklamovat přístroj, který je „plně funkční“?

To, že mám nyní dva totožné mp3 přehrávače, z nichž jeden už mnoho měsíců chytá prach polic skladu mall.cz v Brně, zatímco já jsem mimo republiku, pro nás všechny ukazuje na jasné poučení: nevyplatí se vždy vždy nakupovat tam, kde je nejlevněji…

Napsat komentář