Vstříc finanční gramotnosti

Vyznat se ve světě peněz může být pro někoho poněkud obtížné, takže ledaskomu přijde vhod dobrá rada. Ať už se týká třeba získání hypotéky, založení spořicího účtu, věrohodnosti slevových portálů a podobně. Pro někoho je užitečná i rada, jak se ve složitých životních podmínkách vyhnout podvodníkům, pokytujícím „výhodnou a rychlou půjčku“.

kapsy

Například šanci na získání hypotéky lze zvýšit drobnými triky. Například vhodnou volbou doby splácení, chytrým výběrem nemovitosti, spooluúčastí s partnerem… o dalších možnostech se můžete dočíst na portálu Úspory.cz. Ozřejmí vám tam také výhody spořicích účtů, a to i přes jejich aktuální nízké úročení, a rozeberou negativa i pozitiva online slevových portálů. Najdete tu i užitečné rady týkající se investování a toho, jak se zajistit při dlouhodobém studiu v zahraničí.

Někdy se může stát, že kvůli nečekaným výdajům budete potřebovat před výplatou rychlou půjčku. Pokud se nezaviněně nechcete dostat do kolotoče nepříjemných druhů, zaměřte se raději na osvědčenou a krytou stabilní společnost, která ji umí poskytnout i online, tedy opravdu rychle. Podvodnou půjčku totiž poznáte tak, že ji poskytuje fyzická osoba a nikoliv společnost. Dalším varovným signálem může být, když se poskytovatel (obvykle telefonický) půjčky ohání slovem „investor“… zkrátka rychlé půjčky nesou svá rizika a vy byste se měli naučit co nejlépe se jim vyhnout.

K rizikovým lákadlům patří i sliby půjčky pro nezaměstnané. Nejschůdnější cestou je nebankovní půjčka, ale opět je třeba vyhnout se hrozbě toho, dostat se do spárů nepoctivcům. Přitom ani pro nezaměstnané osoby nemusí být půjčka velký problém, pokud si ji zvolíte tak, aby odpovídala vašim finančním možnostem. Důležité je si vybrat ověřenou společnost, jejíž podmínky nebudou hraničit s lichvářstvím. Jde samozřejmě o krajní řešení, vhodné k překonání krátkodobých finančních nesnází.

Více na www.uspory.cz

Napsat komentář