Zdraví prospěšné alkoholické nápoje

Není alkohol jako alkohol. Některé druhy alkoholu mohou být pro lidský organismus přínosem zdravých vitamínů a minerálních látek. V tomhle článku si povíme, které alkoholické nápoje jsou pro lidské tělo vhodné.

alkohol
ilustrační foto: Pixabay.com – Skitterphoto

Pivo

Pivo obsahuje veliké množství vody a vitamínu B. Krom toho obsahuje také minerální látky. Vitamín B je potřebný pro správné fungování našeho metabolismu. Do piva se tento vitamín dostává z kvasnic, které se do piva přidávají při jeho výrobě pro správné kvašení a vznik alkoholu. Díky tomuto vitamínu pivo také napomáhá hezké a kvalitní pleti a správné funkci našich orgánů.

Víno

Víno je medicína pro srdce a plíce. Obsahuje veliké množství vitamínu a minerálních látek (zejména víno červené), které napomáhají naší krvi a správné činnosti našich orgánů. Aktivním a správným pitím vína můžeme ve slabé míře oddálit srdeční problémy. Víno obsahuje fenoly, které se v obsaženém alkoholu vhodně rozpustí a lidské tělo je pak dokáže zpracovat a využít. Dále víno obsahuje vitamíny zejména ze skupiny B. Kromě toho pitím vína tělu dodáváme potřebnou vodu.

Bylinné likéry

Bylinkové likéry v sobě mají silné výražky zdraví prospěšných bylinek. Protože se často využívá veliké množství použitých bylin, jsou tyto likéry prospěšné takřka pro celé tělo. Bohužel často obsahují veliké množství alkoholu, a proto si můžeme dovolit pouze malého panáka denně.

Správné dávkování alkoholu

Alkoholické nápoje zmíněné výše jsou pro lidské tělo zdravé. Musíme znát ale jejich vhodné dávkování. Při vyšší spotřebě těchto nápojů jsou pro nás více škodlivé, nežli užitečné. Výzkumy ukázaly, že vhodná dávka pro ženy je 1,5 DL až 2 DL vína / piva denně. Pro muže je vhodná dávka až dvojnásobná, tedy 3 DL až 4 DL vína / piva denně. U silných bylinných likéru si ženy mohou dovolit pouze malého panáka o velikosti 1 DL, pro muže zase platí dvojnásobek.

Napsat komentář